
Huisbezoeken aan senioren zijn stopgezet in Molenlanden en komen niet meer terug
Nieuws 3.952 keer gelezenMolenlanden – De huisbezoeken aan senioren, zoals die vijf jaar geleden werden opgezet, zijn gestopt en zullen niet worden voortgezet.
Dat meldt de gemeente Molenlanden naar aanleiding van vragen die hierover gesteld zijn door de fractie van Doe Mee! Molenlanden.
De partij had al begrepen dat de bezoeken aan inwoners van Molenlanden van 80 jaar en ouder waren stopgezet, terwijl de gemeenteraad via een motie had bedongen dat die ouderenbezoeken er zouden komen. Dat was in 2019.
Gemeenteraad niet geïnformeerd
Drie jaar later werden de huisbezoeken echter stopgezet, zonder dat de gemeenteraad daarover werd geïnformeerd. Er waren meerdere reden waarom de huisbezoeken werden afgeschaft.
De maatregelen in verband met Covid en de nieuwe regels rondom het delen van persoonsgegevens vanuit de AVG, waren beperkende factoren voor de huisbezoeken aan ouderen. Daarnaast bleek dat de respons op de brief met de uitnodiging voor een huisbezoek laag was. In de drie kernen waar de eerste huisbezoeken plaatsvonden, wilde tussen de 10 en 24 procent van de ouderen dat er iemand op bezoek zou komen.
Ouderen hebben er vaak geen behoefte aan
De beschikbare (getrainde) vrijwilligers werden daardoor niet allemaal ingezet. De ouderen die geen bezoek wensten, maar wel reageerden, gaven aan dat zij geen behoefte hadden aan een dergelijk bezoek of zelf de hulp of ondersteuning konden vinden als zij daar behoefte aan hadden.
Met de gedachtegang en het doel van de huisbezoeken aan ouderen voor ogen, zijn er, in samenwerking met vele partners, andere middelen ontwikkeld die naar het idee van het gemeentebestuur beter passend zijn. Zo wordt er bijvoorbeeld ingezet op een betere vindbaarheid van het Sociaal Loket en Stichting Welzijn Molenlanden. En datzelfde geldt voor de samenwerking tussen wijkverpleging, Sociaal Loket, Stichting Welzijn Molenlanden en huisartsen. Ook de mantelzorgondersteuning krijgt extra aandacht.





















