Maarten van der Weijden stempelt in Ameide.
Maarten van der Weijden stempelt in Ameide. Foto: Nico Van Ganzewinkel
met video

Honderden toeschouwers in de regen voor doorkomst Van der Weijden in Ameide

Nieuws Fotoseries

Ameide – Maarten van der Weijden is donderdagmiddag aangekomen in Ameide. De zwemmer werd daar opgewacht door twee patiënten van het Prinses Máxima Centrum, waarvoor hij zijn 22-stedentocht zwemt.

Van der Weijden kwam vanuit Vianen via de Lek in Ameide. Langs de kant stonden honderden toeschouwers hem ondanks de regen aan te moedigen. Bij het stempelpunt wachtte hem een bijzondere ontvangst.

Twee patiënten van het Prinses Máxima Centrum stonden daar klaar om Van der Weijden te verwelkomen. De zwemmer maakt zijn laatste grote zwemtocht om geld in te zamelen voor onderzoek naar de directe en late gevolgen van kinderkanker.

Van der Weijden werd opgewacht in Ameide. (Foto: Nico Van Ganzewinkel)

Een bijzondere tocht

De tocht begon donderdagochtend in Meerkerk. Een dag eerder was het nog onzeker of Van der Weijden überhaupt verder zou zwemmen. Hij had woensdag vanwege buikklachten niet gezwommen en zou donderdag opnieuw bekijken of zijn lichaam het toeliet.

Dat bleek het geval. Rond 9.45 uur kwam hij aan in Vianen, waar honderden mensen langs de route stonden. Na een korte stop bij het stempelpunt zwom hij via de Grote Sluis verder langs Nieuwegein en vervolgens over de Lek naar Ameide.

En weer door

Na Ameide vervolgt Van der Weijden zijn tocht. Op de route staan onder meer Nieuwpoort, Ammerstol en Schoonhoven. Zijn eindpunt is het Prinses Máxima Centrum in Utrecht.

Bij elke post ontvangt Van der Weijden een puzzelstuk. (Foto: Nico Van Ganzewinkel)

Madelief Helmhout

Madelief Helmhout schrijft als journalist voor Het Kontakt-Vijfheerenlanden en Het Kontakt-Alblasserwaard

Laatste nieuws

Maarten van der Weijden stempelt in Ameide.
met video 53 minuten geleden
Honderden toeschouwers in de regen voor doorkomst Van der Weijden in Ameide
Het gouden team, met een gehurkte Rob Struik rechts vooraan.
Sport 4 uur geleden
Rob Struik uit Noordeloos: op zijn 82e wereldkampioen hockey
Maarten van der Weijden Stempelt in Vianen.
met video 5 uur geleden
Honderden enthousiaste fans langs de kant in Vianen voor Van der Weijden: op naar Ameide
Maarten van der Weijden vertrok om geld in te zamelen voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie.
Nieuws 19 aug, 13:20
Update: Maarten van der Weijden hoopt zwemtocht donderdag in Meerkerk te hervatten

Advertenties uit de krant

Het gemaal bij het Kanaal van Steenenhoek in Hardinxveld-Giessendam. Links van het kanaal moet het nieuwe kanaal komen.
Nieuws 19 aug, 08:34
Milieurapport gemaal Hardinxveld schiet tekort: beoordeling locaties niet vergelijkbaar
Skeeleren.
Nieuws 18 aug, 11:10
Skeelertoertocht vanuit Giessenburg door de Alblasserwaard
• De brug over de Smoutjesvliet in Goudriaan, die beide kades met elkaar verbindt.
Nieuws 18 aug, 10:13
Versterking kades langs Smoutjesvliet tussen Goudriaan en gemaal Langerak start maandag
Algemeen kampioen geiten Suzanne 129 en algemeen kampioen lammeren Suzanne 175.
Nieuws 18 aug, 09:13
Mooiste geiten in de prijzen tijdens kringkampioenschap in Hoornaar
De zwaar beschadigde vrachtwagen.
112 18 aug, 08:06
Veel schade bij botsing tussen twee vrachtwagens op A15 bij Alblasserdam

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen