• De sloopbank moet helpen verkrotting te voorkomen.
• De sloopbank moet helpen verkrotting te voorkomen. Foto: Geurt Mouthaan

Vraagtegens bij plannen college Molenlanden voor sloopbank voor boeren

Nieuws 4.901 keer gelezen

MOLENLANDEN • Een sloopbank om de sloop en herontwikkeling van vrijkomende agrarische bebouwing in Molenlanden een duw in de rug te geven, stuitte op veel vraagtekens bij de gemeenteraad.

Dat bleek dinsdag tijdens de commissievergadering. Voor meerdere partijen was de toelichting van wethouder Jan Lock niet voldoende om op voorhand in te kunnen stemmen. 

De sloopbank gaat wat betreft burgemeester en wethouders deel uitmaken van het geüpdatete beleid Vrijkomende Agrarische Bebouwing (VAB). De basis is het uitgangspunt dat voor het slopen van 1.000 vierkante meter agrarische bouwwerken één woning van maximaal 850 kubieke meter kan worden gebouwd. 

Voorkomen verkrotten
Om meer maatwerk te kunnen leveren, kunnen boeren die hiervoor vierkante meters tekort komen die via een sloopbank kopen van collega’s die juist vierkante meters over hebben. Het vergroot de mogelijkheden voor agrariërs en zou moeten voorkomen dat schuren en loodsen blijven staan en verkrotten, omdat het niet lukt om sloop en herontwikkeling rond te krijgen.

Maar wat gebeurt er met de prijs als de één maar enkele meters hoeft te kopen, terwijl de ander er enkele honderden nodig heeft? En kan een vermogende inwoner van Molenlanden bij de sloopbank aankloppen om met het opkopen van vierkante meters een plek voor een woning te verkrijgen, zonder zelf vierkante meters in te brengen? 

Opdracht
Het waren vragen waar voor met name CDA en Doe Mee! Molenlanden geen bevredigende antwoorden kwamen. Vooralsnog staat het wel op de agenda voor de raadsvergadering op 23 januari, maar de mogelijkheid is er ook dat het college de opdracht krijgt om het voorstel terug te nemen en aan te passen.

Geurt Mouthaan

Redacteur/fotograaf van Het Kontakt-Alblasserwaard en Het Kontakt-Klaroen.nl. Daarnaast actief voor de magazines van Kontakt Mediapartners.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 10 uur geleden
Oasen vraagt aandacht voor tijdige keuzes over nieuwe bronnen voor meer drinkwater
Baggermeisjes.
Nieuws 17 uur geleden
Verteltheater ‘Baggermeisje’ in het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht
Afbeelding
Nieuws 19 uur geleden
Hei- en Boeicopse stichting Tess wandelt mee voor dolfijntherapie bij kinderen
Waterschap Rivierenland werkt de komende jaren aan het versterken van de Lekdijk. Het waterschap neemt stapsgewijs maatregelen langs het Lekdijktraject Streefkerk-Ameide-Fort Everdingen (dijkversterkingsproject SAFE). Het Voorkeursalternatief (VKA) is inmiddels gereed en ligt ter inzage. He...
Nieuws 19 uur geleden
Gemeente Molenlanden belooft: ‘We houden vinger aan de pols bij nieuwe dijkversterking langs de Lekdijk’

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 19 uur geleden
Kritische vragen over pilot met gratis ov voor minima in Molenlanden
Een zelfplukboeket in de pluktuin van Madam Jeanet op het perceel van Land van Ons.
Nieuws 20 uur geleden
Land van Ons toont natuurherstel tijdens open perceeldag in Noordeloos
Afbeelding
Nieuws 21 uur geleden
Visles voor leerlingen groep 8 van de School met de Bijbel in Streefkerk
Wouter Slob deelt zijn visie op Vertical Farming en de eerste onderzoeksresultaten van het gras dat hij momenteel buiten de deur laat kweken.
Zakelijk 21 uur geleden
Hoe familie Slob met Vertical Farming de grenzen van de melkveehouderij opzoekt: inspiratiesessie op maandag 1 juni
Het ingerichte terrein in de haven van Rotterdam
Zakelijk 18 mei, 16:13
De-Lo uit Langerak maakte afgeschermd gebied in haven Rotterdam klaar voor bemanning Hondius: ‘Hier zijn we trots op!’

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen