• Een concepttekening van het aangepaste ontwerp van het appartementencomplex.
• Een concepttekening van het aangepaste ontwerp van het appartementencomplex. Foto: Aangeleverd

Schrappen vijf appartementen zorgt voor doorbraak appartementencomplex aan Middelweg 2 in Nieuw-Lekkerland

Nieuws

NIEUW-LEKKERLAND • Met het schrappen van vijf appartementen is er een doorbraak gekomen in de bouwplannen van het appartementencomplex aan de Middelweg 2 in Nieuw-Lekkerland. 

Maandagavond gaven omwonenden, de gemeente Molenlanden en de initiatiefnemers groen licht voor het vervangen van het vervallen pand van Smit Meubelen voor nieuwbouw. ‘Alle betrokkenen zijn allemaal heel blij met het nieuwe plan’, stellen de initiatiefnemers. ‘Hopelijk kunnen we in de loop van volgend jaar starten met de bouwwerkzaamheden.’

Daarmee is een doorbraak gekomen in een traject dat al loopt vanaf 2016. Het plan om het appartementencomplex te bouwen aan de dijk stuitte op veel bezwaren van omwonenden. Er volgde een gang naar de Raad van State, die de bezwaarmakers in het gelijk stelde en de opdracht gaf om het plan aan te passen. 

Te bizar voor woorden
Daar gingen jaren overheen: het doorsturen naar de Raad van State was in mei 2020, de behandeling in februari 2023. ‘Dat er zulke lange wachttijden zijn is eigenlijk al te bizar voor woorden’, laten de initiatiefnemers weten. De bezwaren richten zich onder meer op de hoogte van het nieuwe pand en de parkeerruimte.

De ontwikkelaars van het appartementencomplex zijn vanaf juni dit jaar in gesprek gegaan met omwonenden om een nieuw en beter plan te ontwikkelen. Er volgden diverse bijeenkomsten, waarna een nieuwe opzet op tafel kwam. ‘Er zijn vijf appartementen opgeofferd, zodat we van dertien naar acht woningen zijn gegaan.’

Drie verdiepingen met twee appartementen
Het appartementencomplex is daarmee een stuk kleiner geworden. Het zorgde ervoor dat er op eigen terrein parkeerruimte kon worden gerealiseerd. Op kelderniveau komen de bergingen en een klein appartement. Daarboven verrijzen straks drie verdiepingen met ieder twee appartementen, met balkons aan de noord- en zuidkant. De bovenste ‘laag’ wordt gevormd door een penthouse.

Hierdoor vervallen volgens de initiatiefnemers de bezwaren van de omwonenden. ‘Het is nu een prachtig pand geworden, waarin iedereen zich kan vinden.’ Maandag zijn de tekeningen gepresenteerd. ‘We hopen dat er nu zo spoedig mogelijk begonnen kan worden met de realisatie. De gemeente Molenlanden wil zich daar ook hard voor maken en wil dit voortvarend aanpakken.’

Lees ook:

Geurt Mouthaan

Redacteur/fotograaf van Het Kontakt-Alblasserwaard en Het Kontakt-Klaroen.nl. Daarnaast actief voor de magazines van Kontakt Mediapartners.

Laatste nieuws

Paphos Cyprus March 05, 2020 View of a traditional ambulance parked in the streets of Paphos in the afternoon
112 1 uur geleden
Vrouw te water langs de Hoefweg in Ottoland
Kerkelijk verenigingsgebouw Beréa en de Groen van Prinstererschool in Oud-Alblas
Nieuws 7 uur geleden
Meerderheid raad voorstander van gezamenlijke nieuwbouw voor school en kerk in Oud-Alblas
• De zoeklocatie ten noorden van Gorinchem, tussen Hoogblokland en Arkel.
Nieuws 11 uur geleden
Nieuwe afstandsnormen kabinet voor windturbines: ‘Meer duidelijkheid voor locatie bij Gorinchem’
De act Effe Serieus treedt bij de Ammerse Piraten op.
Nieuws 11 uur geleden
Hakkend en op z’n Hollands feest vieren met de Ammerse Piraten op 2 en 3 oktober

Advertenties uit de krant

Anne van der Werken.
Nieuws 11 uur geleden
Anne van der Werken: veertig jaar vrijwilliger bij de Fokveedag, en nog altijd van de partij
De locatie in Hoogblokland waar mogelijk een azc komt, met op de achtergrond Meerkerk.
Nieuws 17 sep, 14:21
Molenlanden betrekt Vijfheerenlanden bij onderzoek naar asielopvang Hoogblokland
Afbeelding
Nieuws 17 sep, 13:51
Doorstroomlocatie opvang statushouders in Molenlanden van de baan: door snelle instroom nareizigers tijdelijke opvang op vakantiepark
Afbeelding
Nieuws 17 sep, 11:08
Mobiele bloedbank Sanquin Bloedvoorziening vanaf 12 oktober maandelijks naar Papendrecht
Afbeelding
Zakelijk 17 sep, 11:03
Nieuw: Bibliotheek Noordeloos helpt bij digitale overheidszaken

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen