• Wethouder Huib Zevenhuizen en Aafke van der Werf van Koninklijke Woudenberg.
• Wethouder Huib Zevenhuizen en Aafke van der Werf van Koninklijke Woudenberg. Foto: Aangeleverd

Koninklijke Woudenberg gaat verhuizen; kansen voor woningbouw Ameide

Algemeen 4.058 keer gelezen

AMEIDE • Erkend restauratie bouwbedrijf Woudenberg uit Ameide heeft plannen om haar werf te verhuizen uit Ameide. Samen met wethouder Huib Zevenhuizen heeft men de intentie uit gesproken om de mogelijkheden tot verhuizing naar bedrijventerrein Meerkerk IVa te onderzoeken. Dit biedt kansen voor woningbouw in Ameide. 

Het historische hoofdkantoor aan de Voorstraat in Ameide blijft in gebruik, maar de Werf van Woudenberg, gevestigd aan de Hogewaard, gaat verhuizen.

Partner voor opdrachtgevers en ontwerpers
Aafke van der Werf, algemeen directeur van Koninklijke Woudenberg, zegt: “Onze missie is het mogelijk maken dat iedereen kan blijven genieten van historische gebouwen – in de ontwerpfase, tijdens de werkzaamheden en in de toekomst. Als partner voor opdrachtgevers en ontwerpers speelt Koninklijke Woudenberg een toonaangevende rol in restauratie, herbestemming, renovatie en onderhoud van het cultureel erfgoed en zijn belevingswaarde.”

“De bedrijvigheid met veel transportbeweging zoals de materieeldienst en de steenhouwerij worden verplaatst. Nu krijgen we de kans om door te ontwikkelen in Meerkerk.”

Plannen woningbouw nog pril
Wethouder Zevenhuizen vult aan: “Koninklijke Woudenberg is voor de gemeente een belangrijke ondernemer. We willen hen dan ook graag behouden. We zijn daarom blij dat we samen gaan onderzoeken welke mogelijkheden er zijn op het nieuw te ontwikkelen bedrijventerrein Meerkerk IVa.”

“Ook biedt het voor Ameide nieuwe ruimte voor woningbouw. De plannen voor woningbouwontwikkeling zijn nog heel pril. Soort bouw, doelgroepen en prijzen zijn nog niet bekend. Dat volgt allemaal op een later moment.”

Gertjan den Ouden

Redactiecoördinator Het Kontakt-Vijfheerenlanden en webmaster Regio-Voetbal

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De wolf in Everdingen.
Nieuws 4 uur geleden
Experts over wolf in Everdingen: “Kan opduiken, maar zal hier niet blijven”
Enkele voorbeelden van werken van deelnemers aan de Af en Toe Kunstroute.
Nieuws 7 uur geleden
Kunst kijken op Tweede Pinksterdag: Af en Toe Kunstroute langs de Lek
Gerrit Kant overhandigt bij de Westermolen in Langerak de route aan Sjoerd Veerman.
Nieuws 8 uur geleden
Samenwerking met molenstichting SIMAV zorgt voor Molenroute, de vijfde tak aan de ‘boom’ van Poldersafari
Afbeelding
Nieuws 8 uur geleden
Gondelvaart: op 12 september varen ze weer in Giessen-Oudekerk

Advertenties uit de krant

De deelnemers aan de Groot-Ammerse Outdoor Race moesten vol aan de bak.
met korte video 19 uur geleden
De deelnemers aan de Groot-Ammerse Outdoor Race moesten diep gaan
Marjolein Teunissen in de polder tussen Oud-Alblas en Bleskensgraaf.
Nieuws 30 apr, 11:59
Marjolein Teunissen vertrekt naar Tweede Kamer: ‘Ik wil mezelf weer opnieuw uitdagen’
Afbeelding
Nieuws 30 apr, 10:05
Minder kiezers, zelfde uitkomst: herstemming verandert weinig in Gorinchem
Afbeelding
Nieuws 30 apr, 08:41
Leslie Keijzer vertelt over haar nieuwe boek ‘Mama pakt door’ in de Grote Kerk van Gorinchem
Een luchtfoto van de begraafplaats, met in geel de beoogde uitbreiding.
Nieuws 30 apr, 08:29
Begraafplaatsen Giessenburg pas over vier jaar vol: start uitbreiding in de loop van 2026

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen