Frisse Lucht 2024
Frisse Lucht 2024 Foto: Minouche van den Berg

Theaterfestival Frisse Lucht vol lokale verhalen

Nieuws

Meteren - Theater vol monologen, kunstwerken en muziek. Op zondag 6 september bruist het terrein van De Limburg van de activiteiten. Dan wordt het jaarlijkse theaterfestival Frisse Lucht voor de zesde keer georganiseerd.

“Frisse Lucht is ontstaan in de coronatijd”, legt Frans de Kock, eigenaar van De Limburg uit. “Ik had contact met de toneelgroep Elckerlyc uit Geldermalsen, zij wilden graag optreden, maar door de regelgeving kon dit niet. Daarom bedachten we een concept met veel open ruimte en monologen, waardoor het houden van anderhalve meter afstand geen probleem zou vormen. Dit is Frisse Lucht geworden.”

Ook nu zit het theaterfestival nog boordevol met monologen. Op verschillende plekken op het terrein staan toneelspelers en vertellen zij een verhaal. Dit jaar zijn de monologen gebaseerd op verhalen uit de streek. “Mirjam, de regisseur, heeft de monologen zelf geschreven”, vertelt De Kock enthousiast.

Lokale verhalen

Mirjam de Groot is regisseur van de monologen en dit jaar voor de tweede keer bij het festival betrokken. “Dit jaar wilde ik voor het festival lokale verhalen gebruiken. De monologen zijn op deze verhalen geïnspireerd. Wel heb ik ze een theatrale draai gegeven”, legt De Groot uit. Zo hebben er tijdens de Tweede Wereldoorlog onderduikers in De Limburg gezeten. “Dit feit heb ik gebruikt voor een theaterstuk”, vertelt de regisseur enthousiast. “Ook het protest tegen de Betuwelijn in de jaren ‘90 en de evacuatie van 1995 heb ik gebruikt voor theater.”

De Groot is blij dat Frisse Lucht weer op De Limburg is. “Het is een hele inspirerende plek. Nadat ik voor het eerst op De Limburg geweest was, kon ik niet slapen vanwege alle ideeën die in mij opkwamen. Frisse Lucht belooft een ontspannen, vrolijke, opgewekte middag te worden.”

Meer dan theater

Naast theater is er ook kunst te bewonderen. “Zo staat er een oude mestput op mijn terrein”, vertelt De Kock. “Hier wordt kunst in geëxposeerd.” Verder komen de bandjes ‘River Folk Sideshow’ en ‘The Rimples’ op het festival.

Frisse Lucht wordt gehouden op Theaterboerderij De Limburg. De ingang is aan de Hoogmeerweg in Meteren en parkeren kan in de berm. De toegang is 15 euro inclusief koffie of thee. Het festival begint om 14:00 uur, inloop om 13:30 uur. Rond 17:15 uur is het afgelopen.

Anne Ruth den Hertog

Laatste nieuws

Frisse Lucht 2024
Nieuws 2 uur geleden
Theaterfestival Frisse Lucht vol lokale verhalen
Petra Groeneweg (BC Leerdam) overhandigt de beker aan Caroline Schouten (BC Lingewaal).
Nieuws 3 uur geleden
Wisselbokaal gaat ondanks blessureleed toch naar Bridgeclub Asperen
De Letterbaas.
Nieuws 7 uur geleden
Column De Letterbaas: De wereld is gek geworden
Jeu de boules Molenzicht bestaat 50 jaar.
Nieuws 20 uur geleden
Vijftig jaar Jeu de boules in Beesd

Advertenties uit de krant

Raadslid Piet Jan den Dikken.
Nieuws 22 uur geleden
Baukje van Warners vervangt tijdelijk raadslid Den Dikken
Afbeelding
Nieuws 22 uur geleden
Bouwdorp Vuren beleeft kleurrijkste editie ooit: 85 kinderen bouwen foodtrucks van hout
LingeFilm Geldermalsen draait Nolans meest besproken film van 2026: Odyssey.
Nieuws gisteren
LingeFilm speelt Nolans Odyssey en drie andere films
Het voedselbos ligt in Natura 2000-gebied De Geeren
Nieuws 31 aug, 11:04
Voedselbos De Geeren in Acquoy opent deuren voor publiek
De kinderen uit Asperen genoten van allerlei activiteiten.
Nieuws 29 aug, 19:40
Asperse Speelweek met 220 inschrijvingen succesvol afgesloten

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen