Deelnemers voor Alpe d'Huzes.
Deelnemers voor Alpe d'Huzes. Foto: Tjeu Bollen

Lingerenners klaar voor Alpe d’HuZes: “We doen het echt samen”

Nieuws 350 keer gelezen

West Betuwe - Negen leden van wielervereniging De Lingerenners doen op donderdag 4 juni mee aan Alpe d’HuZes. Zeven van hen fietsen de beroemde berg op, twee wandelen. Het team haalde al ruim 40.000 euro op voor KWF Kankerbestrijding.

Zeven fietsers en twee wandelaars beklimmen op 4 juni de Alpe d’Huez in Frankrijk. Dat doen ze als team van wielervereniging De Lingerenners uit West Betuwe. Ieder op zijn eigen manier, maar met hetzelfde doel: geld inzamelen voor onderzoek naar kanker.

40.000 euro opgehaald

De voorbereiding heeft zijn vruchten afgeworpen. Het team haalde inmiddels zo’n 40.000 euro op bij bedrijven en particulieren uit de regio. Grote sponsoren zijn zichtbaar op de teamshirts. Evenementen bij GVV, De Lingeborgh en Healthclub 45 droegen bij aan het succes. "Het is echt verrassend en hartverwarmend om te merken dat we zo gedragen worden door iedereen om ons heen", klinkt het vanuit het team. "De bereidheid om mee te doen was echt groot. Dat maakt gewoon veel mogelijk voor ons als team."

Verbinding binnen het team

De gezamenlijke voorbereiding bracht het team dichter bij elkaar. Deelnemers deelden persoonlijke verhalen, wat de motivatie extra aanwakkerde. "Het heeft echt gezorgd voor extra verbinding binnen de groep. En dat is misschien nog wel waardevoller dan het fietsen zelf", zegt het team.

Sponsor vanwege persoonlijk verlies

Ferry Ortiz Aldana van advocatenkantoor Recoup was als een van de oprichters betrokken bij de plannen van De Lingerenners. Hij had in juni zelf mee willen fietsen, maar als kersverse vader ontbreekt hem de tijd voor de voorbereiding. Als sponsor bleef hij nauw betrokken. Voor hem heeft het evenement een persoonlijke lading: vorig jaar verloor hij zijn vader aan kanker. "Dat bevestigt hoe belangrijk dit soort initiatieven zijn, er is geld nodig voor onderzoek", vertelt Ortiz Aldana. Normaal houdt hij van lange, afwisselende fietstochten, maar voor dit doel maakt hij graag een uitzondering. "Normaal ben ik niet zo van zes keer dezelfde berg op fietsen", zegt hij. "Maar voor KWF zet je dat gewoon opzij."

Familiebedrijf steunt al jaren goede doelen

Ook Administratiekantoor Rietbergen uit Geldermalsen sponsort het team. Het familiebedrijf, geleid door Jack Rietbergen en zijn broer, bestaat al ruim veertig jaar. "Wij ondersteunen al jaren verenigingen en goede doelen in de regio", vertelt Rietbergen. "En dit past daar gewoon goed bij." De betrokkenheid is ook hier persoonlijk: binnen de familie is van dichtbij meegemaakt wat kanker betekent. "Voor ons draait het niet om reclame of zichtbaarheid", zegt Rietbergen. "Het belangrijkste is dat je iets kunt betekenen voor een ander." Met een knipoog voegt hij toe: "Ik vind het echt knap wat ze doen hoor. Maar zelf zes keer die berg op fietsen, dat is niks voor mij."

Meer informatie en doneren kan via de teampagina.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Caspar Janssen bij Linge.
Nieuws 5 uur geleden
Natuurschrijver spreekt over toekomst van de Linge
Foto ter illustratie.
Nieuws 6 uur geleden
Tentdienst in de feesttent van Tuil
Er wordt al flink aan de toren gebouwd.
Nieuws 8 uur geleden
Italiaanse expert waarschuwt voor mogelijke gezondheidsrisico’s radar Herwijnen
Deelnemers voor Alpe d'Huzes.
Nieuws 10 uur geleden
Lingerenners klaar voor Alpe d’HuZes: “We doen het echt samen”

Advertenties uit de krant

De Graaf Reinaldweg blijft nog uren afgesloten voor sporenonderzoek.
112 21 uur geleden
Motorrijder (26) overleden bij ongeval op de Graaf Reinaldweg in Vuren
De vergoeding kan oplopen tot 1330 euro.
Nieuws 22 uur geleden
Subsidie voor isolatie beschikbaar in West Betuwe
Stichting Q-Huis doet mee aan de VOORbeeldverkiezingen.
Nieuws 20 mei, 15:03
Kleinschalig wonen: initiatief Q-Huis uit Geldermalsen zoekt stemmen en bekendheid
Fotograaf George Burggraaff met zijn eerste camera.
Nieuws 20 mei, 12:33
Landschapsfotograaf George Burggraaff blikt terug: ‘Ik zou alles zo weer doen’
Margreet van Iterson en Bart van den Goorbergh bij het Rumpts Kerkje.
Nieuws 20 mei, 10:37
Rumpts Kerkje beloond met subsidie Fonds Podiumkunsten

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen