De twee zijn al wekenlang druk met de kostuums.
De twee zijn al wekenlang druk met de kostuums. Foto: Roeland Grip

De makers achter de kostuums van Korsen en Kaaien

Nieuws 613 keer gelezen

Heesselt - Betsy van Wijk en Andy van Melle zijn al wekenlang bezig met de kostuums voor de openluchtvoorstellingen tijdens Korsen en Kaaien in Varik en Heesselt. De laatste twee weekenden van juni organiseert Cultureel Centrum Heesselt dit grootscheepse evenement.

De kledingmakers

Andy van Melle was Betsy van Wijks creatieve buurman in Schaijk, waar ze woonde voor ze in 2017 naar Heesselt kwam. Het klikte meteen en ook op creatief gebied vonden ze elkaar. Zij naaide soms zelf haar kleren, als ze in de winkel weer eens niks vond naar haar smaak. Andy van Melle maakte als professional voor zijn zus met een chique kledingwinkel af en toe jurken en kleding op maat. Daarom vroeg Betsy zijn hulp voor het Heesseltse stuk Polleke of de Poppenstorm.
Dertig mutsen, twintig poppen en een aantal kostuums verder zijn ze. Schitterende gewaden met gouden sterren, vissenmaskers, een duif met veren van stof en ook een schattig jurkje met roesjes en strikken voor een van de hoofdrolspelers. Andy maakt de tekeningen, Betsy helpt hem naar ze zelf zegt. Al maakte ze voor haar eigen dochter vroeger ook al jurken met roesjes en strikken.

Comfort of pracht?

We zijn echte tegenpolen, zegt Betsy lachend: “Hij vindt dat het vooral goed moet staan, dus hoe kijkt een ander ernaar. Ik doe nooit iets aan dat niet lekker zit; bij mij is het meer van hoe het voor mij voelt. Samen komen we een heel eind.” De laatste twee weekenden van juni zijn hun fantastische creaties live te zien in het Heesseltse stuk.

Het openluchttheater Korsen en Kaaien is te zien op 21 en 22 juni & 28 en 29 juni van 14:00 tot 17:00 uur. Meer informatie over het openluchttheater van Varik en Heesselt? Kijk dan op: www.cultureelcentrumheesselt.nl. Direct tickets bestellen kan hier.

Door: Jacqueline Maris

Anne Ruth den Hertog

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Nick van Woerkum (12).
Sport 3 uur geleden
Motorcrosser Nick uit Hellouw (12) wint beide races op zijn thuisbaan in Geldermalsen
Rosetta de Vries-van Straten staat nu ook op de plaquette.
Nieuws 5 uur geleden
Naam oorlogsslachtoffer Rosetta de Vries-van Straten toegevoegd aan gedenkmonument Herwijnen
Echtpaar Wetten-Bull en burgemeester Servaas Stoop.
Nieuws 7 uur geleden
Echtpaar Wetten-Bull uit Heesselt viert diamanten huwelijk
Het Bevrijdingsvuur wordt op 5 mei aangestoken.
Nieuws 8 uur geleden
Stilstaan en rennen op 4 en 5 mei in Vuren

Advertenties uit de krant

Familie Babayants staat klaar om de geïmproviseerde klok van de OpenHof in Kampen. (De kerktoren in kampen heeft geen klok)
Nieuws 10 uur geleden
Kerken in de regio luiden klok voor kinderen zonder zeker verblijf
Team Herwijnen Blauw eindigde op de tweede plaats.
Nieuws 11 uur geleden
Jeugdbrandweer Herwijnen naar halve finale na sterke prestatie in Geldrop
Jozef en Stefan Zondag bezoeken de kinderen van Piet Mulder, Els en Reinjan Mulder.
Nieuws 12 uur geleden
Mulders gezocht: broers willen expo over Betuwse schilder Mulder
Vrijwilligers Kees Kerver (links) met Marc Satijn en Max Steinvoort.
Nieuws gisteren
Fort bij Asperen viert dit weekend 5-jarig bestaan met activiteiten
Van 1 tot en met 4 mei en 8 tot en met 11 mei zijn delen van de A2 en A12 afgesloten.
Nieuws 30 apr, 16:03
Weekendafsluitingen A2 en A12: extra reistijd kan oplopen tot een uur

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen