• De gemeente wil het sluipverkeer aanpakken.
• De gemeente wil het sluipverkeer aanpakken. Foto: Archief

Gemeente werkt aan oplossingen tegen sluipverkeer in West Betuwe

Nieuws

WEST BETUWE • Sluipverkeer is een groot probleem in gemeente West Betuwe. Veel automobilisten kiezen voor binnendoor wegen om files op de snelweg te vermijden. Dat zorgt voor meer drukte en verkeersonveiligheid in dorpen.

Omdat de snelweg A2 tussen Deil en Vught voorlopig niet wordt verbreed, werkt de gemeente samen met inwoners, bedrijven, belangenorganisaties en provincie Gelderland aan oplossingen. Dat doen ze voor die plekken waar de druk van het sluipverkeer op dit moment het hoogst is. Het doel van de gemeente is om vanaf 2026 te starten met het uitvoeren van maatregelen.

Drukste sluiproutes in de gemeente

De drukste sluiproutes in de gemeente zijn: binnen de bebouwde kom van Beesd en Waardenburg, Route Beesd-Waardenburg via de Boutensteinseweg/Marijkestraat/Tuilseveld en de Zandweg Waardenburg. Inwoners zien op deze wegen vaak lange rijen auto’s op werkdagen.

Hoe pakt de gemeente dit aan?

In 2023 en 2024 is onderzoek gedaan naar sluipverkeer. Inwoners hebben ook online enquêtes ingevuld. Hieruit blijkt waar de overlast het grootst is. Nu bekijken verkeersdeskundigen welke maatregelen mogelijk zijn tegen sluipverkeer. Denk hierbij aan herinrichting van wegen of camerahandhaving. Het college van burgemeester en wethouders zal eerst een besluit nemen over de maatregelen. Vervolgens bieden zij het maatregelenpakket in het derde kwartaal van 2025 aan de gemeenteraad aan voor een definitief besluit.

Samen met inwoners en belanghebbenden

Voordat het gemeentebestuur een besluit neemt, wil de gemeente ook weten wat inwoners en belangengroepen vinden van de maatregelen. We bespreken de maatregelen met dorpsplatforms/werkgroepen verkeer in Waardenburg en Beesd. En met die in Rumpt, Tuil en Haaften. Ook komt er een klankbordgroep met vertegenwoordigers van de dorpsplatforms/werkgroepen, ondernemers en belangengroepen. Rond de zomer organiseert de gemeente een inloopavond voor alle inwoners.

Anne Ruth den Hertog

Laatste nieuws

Archieffoto van dode vissen in een sloot.
Nieuws 5 uur geleden
Dode vissen of watervogels gevonden? Bel het waterschap
De brandweer heeft het pand geventileerd.
112 7 uur geleden
Brand bij bouwbedrijf in Geldermalsen
Alles uitgezocht en klaar voor de Zomermarkt.
Nieuws 12 uur geleden
Zomermarkt in Geldermalsen voor Shade Children Foundation in Kenia
Afbeelding
Sport 14 uur geleden
Paardensportevenement West Betuwe in Buurmalsen met deelname van defensie en politie

Advertenties uit de krant

Ab Donker heeft 24 jaar als conducteur voor de NS gewerkt.
Nieuws 23 uur geleden
Fotograaf en conducteur: Ab Donker neemt na 24 jaar afscheid van NS
Bloesemtocht in West Betuwe.
Nieuws 16 aug, 09:31
Herinneringen aan bijzondere plekken gezocht in de regio Rivierenland
Foto ter illustratie.
Nieuws 15 aug, 09:36
Negen op de tien inwoners wil meedenken met gemeente, maar voelt zich onvoldoende betrokken
Er wordt een woningbouwplan voor Est gemaakt.
Update 14 aug, 16:28
Garagebedrijf in Enspijk maakt plaats voor 25 nieuwe woningen
Mevrouw van Hattem-van Veldhoven is 100 jaar geworden.
Nieuws 14 aug, 15:12
Mevrouw Van Hattem-Van Veldhoven uit West Betuwe viert honderdste verjaardag

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen