• Bij de start van de triathlon.
• Bij de start van de triathlon. Foto: Aangeleverd

Sportief Deil is klaar voor de 35e triathlon

Nieuws

DEIL • Op zaterdag 17 augustus start de 35e kwart triathlon van Deil. Willem Elburg, een van de oprichters en nog actief in het bestuur, is er helemaal klaar voor. De triathlon van Deil is een kleiner sportevenement, waar maximaal 132 individuele sporters aan mee mogen doen en 36 teams. De individuele inschrijvingen waren binnen een maand al volgeboekt.

Elburg houdt van een kleinere triathlon. “Het hoeft allemaal niet zo massaal. Klein en gezellig is ons motto. Daarnaast is er in de speeltuin niet meer ruimte en een andere locatie willen we niet.”

Deilse triathlon al sinds 1988

Toen wij de eerste triathlon organiseerden, lag mijn dochter nog in de kinderwagen. Dit jaar ligt háár dochter in de kinderwagen. 

De eerste triathlon van Deil werd gehouden in 1988. Toen deden er nog zo’n vijftig sporters mee, die vooral uit Deil en omstreken kwamen. Inmiddels komen de triatleten overal vandaan. “Het is in die zin dus wel groter geworden, maar nóg groter willen we liever niet.”

Elburg heeft samen met Dick Bassa de triathlon opgericht. Bassa kwam op het idee, nadat hij zelf met de triathlon van Beesd had meegedaan. Hij stelde toen voor om ook in Deil een triathlon te organiseren. Bassa en Elburg besloten samen, vanuit de speeltuinvereniging, het evenement te organiseren als start van de spelweek. Elburg: “Toen wij de eerste triathlon organiseerden, lag mijn dochter nog in de kinderwagen. Zij zit inmiddels ook al jaren in de organisatie en dit jaar ligt háár dochter in de kinderwagen.”

‘Ooit wilde ik 25 jaar volmaken in het bestuur

Bassa zit inmiddels niet meer in de organisatie, maar komt vaak langs om te kijken naar de wedstrijd. Elburg zit nog wel in het elfkoppige bestuur. “Ooit wilde ik de 25 jaar volmaken. Dat is later 35 jaar geworden en nu hoop ik de veertigste triathlon te halen in de organisatie.”

Het parcour

De triathlon begint bij recreatiepark ‘Capfun De rotonde’. Hier moeten de deelnemers een kilometer zwemmen. Dit betekent dat zij in totaal twee rondjes rond de plas moeten. Vervolgens springen de triatleten op de fiets en fietsen ze in zes rondjes 42 kilometer. “Het leuke van het feit dat de deelnemers meerdere rondjes moeten fietsen is dat de toeschouwers ze meerdere keren voorbij zien komen. Ze kunnen ze daarom meerdere keren aanmoedigen.”

Het laatste onderdeel is tien kilometer hardlopen. Dit doen zij door vier rondjes te rennen. Het rondje loopt deels langs de Linge en deels langs de witte molen. Ze eindigen in de speeltuin.

Ook sporters houden van een drankje

‘s Avonds moeten we de laatste bezoekers de tent uit bonjouren.

Hier wordt de prijsuitreiking van de triathlon gehouden en wordt deze vrolijk afgesloten. “De sporters houden niet alleen van sporten, maar ook zeker van een drankje in de feesttent. Vaak moeten ze om negen uur ‘s avonds de laatste bezoekers de tent uit bonjouren”, zegt Elburg lachend. “We hebben tenslotte nog een hele spelweek voor de boeg.”

Genoeg vrijwilligers

“Als het zonnig weer is, komen veel mensen kijken bij het parcours. Daarom hebben we ook heel wat vrijwilligers nodig om ervoor te zorgen dat alles in goede banen verloopt.” Eind juni mailt de organisatie meerdere mensen en houden ze een belrondje om vrijwilligers te regelen. “Tot nu toe hebben we nooit veel moeite gehad om genoeg vrijwilligers te krijgen, waar ik heel dankbaar voor ben. Veel van hen helpen al jaren mee en weten precies wat ze moeten doen.”

Handmatig de tijd bijhouden

“Omdat we nog genoeg vrijwilligers hebben, kunnen we met een handmatige tijdsregistratie blijven werken. Natuurlijk zou het ook met een elektronisch registratiesysteem kunnen, maar dat kost best veel geld. Dus zolang we nog genoeg mensen hebben, houden we het lekker zo, handmatig.”

Nieuwe gezichten geven nieuwe inzichten.

Naast alle vrijwilligers bereidt de organisatie de race vanaf oktober met een bestuur van elf leden voor. “In de laatste maanden is het voor mij wel een dagelijkse bezigheid. Ik ga elke avond wel even achter mijn computer zitten om alles bij te werken en mailtjes te beantwoorden.” De organisatie bestaat deels uit mensen die al met pensioen zijn of daar tegenaan lopen. Daarom wil Elburg er graag meer jongere mensen bij betrekken. “Als we de triathlon in Deil willen blijven organiseren, dan hebben we een jongere ploeg nodig. Daarnaast geven nieuwe gezichten nieuwe inzichten.”

Anne Ruth den Hertog

• De triathlon van Deil 2023.
• De triathlon van Deil 2023.
• De triathlon van Deil 2023.
• De triathlon van Deil 2023.
• De triathlon van Deil 2023.
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
112 5 uur geleden
Auto op de kop in weiland bij Herwijnen, bestuurder spoorloos
Aanplanting bij Stichting Landschapsbeheer Gelderland in Rozendaal.
Nieuws gisteren
Beplantingsproject voor groenere erven West Betuwe
Natuur in Heesselt.
Nieuws 5 jul, 08:30
Natuurexcursie op 12 juli in Heesselt met IVN
Rob Daale met burgemeester Stoop.
Nieuws 4 jul, 19:37
Rob Daale benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau

Advertenties uit de krant

Een voertuig kwam tegen een lantaarnpaal aan.
112 4 jul, 13:48
Auto op zijn kant na botsing op Tiendweg in Rhenoy
Eerst samen ontbijten en dan naar de verhalen over ridders, Hollandse Waterlinies en Hugo de Groot op Slot Loevestein - ook dat kan op De Gelderse Dag.
Nieuws 4 jul, 12:03
Tweede Gelderse Dag 26 september: inschrijving geopend
Wandelen op dinsdagavond 14 juli.
Nieuws 4 jul, 08:30
Zomeravond wandeling over landgoed Waardenburg Neerijnen
Afbeelding
112 3 jul, 20:29
Aanrijding op de A2 ter hoogte van Enspijk en veel file
Echtpaar Peterse-Vink en burgemeester Stoop.
Nieuws 3 jul, 14:41
Echtpaar Peterse-Vink uit Meteren viert diamanten huwelijk

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen