Afbeelding
Foto: Esther de Bruijn

Hout&Snaren geeft adembenemend concert in Heesseltse kerk

Nieuws 2.282 keer gelezen

HEESSELT • Twee musici van grote klasse speelden zondag op harp en marimba in Heesselt. Op uitnodiging van Stichting Kerk Heesselt kwamen Annemieke Ijzerman en Esther Doornink naar de Betuwe. De akoestiek van het kerkje wordt door menig professioneel musicus als ‘fantastisch’ omschreven.

Esther Doornink was zes toen ze wist dat ze wilde trommelen. Haar ouders zeiden: ‘Ga nou maar op blokfluitles, dan leer je noten.’ De blokfluitleraar achtte het een hopeloze zaak; dit kind wilde trommelles en moest en zou bij de fanfare van Oud Beijerland. 

Beiden naar het conservatorium
Annemieke Ijzerman ging op haar twaalfde naar een open dag bij de muziekschool in Zoetermeer. Toen ze daar voor het eerst in haar leven een harp zag die ze zèlfs mocht aanraken, was ze meteen betoverd. Haar moeder moest haar overhalen mee naar huis te gaan.

Allebei deden ze uiteindelijk het conservatorium. Bij Esther thuis was muziek niet echt gewoon, ook al bleek later dat haar opa drummer in de harmonie was geweest. Esther had zich al ingeschreven voor een studie econometrie in Rotterdam toen de dirigent van de harmonie, zelf professioneel slagwerker, haar ompraatte om het conservatorium uit te proberen. 

Bij Annemieke thuis vond men ook dat je na het VWO maar beter kon gaan studeren in plaats van de muziek tot vak maken. Tevergeefs.

Hout&Snaren

Samen vormen ze Hout&Snaren. Zondag voerden ze de volle kerk door een muzikale reis waarbij de zoetgevooisde harp soms vurig en hardhandig werd bespeeld en het slagwerk van de marimba zo teer klonk dat sommige bezoekers tranen in de ogen kregen. 

De vier stokjes in Esthers handen streelden de houten staven, de ranke vingers van Annemieke raasden over de snaren terwijl ze het ritme van de Flamenco sloeg op de klankkast van het majestueuze met goud beslagen instrument. Een bezoeker verzuchtte achteraf: ‘Af en toe wilde ik olé roepen!’

Jacqueline Maris

Elly van Kuilenburg

Elly van Kuilenburg schrijft als journalist voor Het Kontakt-West Betuwe en incidenteel ook voor de andere Betuwse titels van Het Kontakt

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
ingezonden mededeling 4 uur geleden
Maculadegeneratie: bescherm uw zicht — wacht niet te lang
Minister Heleen Herbert (rechts) wordt rondgeleid door de modezaak door Eva van Blijdesteijn.
Nieuws 5 uur geleden
Minister Heleen Herbert van EZ en Klimaat bezoekt Blijdesteijn Mode in Tiel
V.l.n.r. Karen van Rijswijk (CPOB), Pim Spijker (Fluvium) en Janneke Hesselink (OPO-R).
Nieuws 20 uur geleden
Betuws onderwijs bundelt krachten: vijftig basisscholen mogelijk onder één bestuur
Tijdens de dag van de fietshelm.
Nieuws 22 uur geleden
West Betuwe krijgt Gouden Fietshelm voor inzet fietsveiligheid

Advertenties uit de krant

Bij Bakkerij de Jager.
Nieuws gisteren
Sluiting Bakkerij De Jager: werkzaamheden Voorstraat breken Asperen op
Het spoor.
Nieuws 16 apr, 09:00
Kinderen reizen gratis met regiovervoer in meivakantie
Dodenherdenking 2025 in Geldermalsen.
Nieuws 16 apr, 07:03
Herdenken én vieren in Geldermalsen
Afbeelding
Nieuws 15 apr, 19:03
Gratis vistuigje maken met hengelsport vereniging
Op de weg lagen veel brokstukken.
112 15 apr, 16:23
Auto en vrachtwagen botsen op A2 bij Enspijk

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen