Afbeelding
Foto: Aangeleverd

Elti uit Lexmond bestaat 50 jaar en gaat dat vieren: ‘Dat verdienen de mensen’

Zakelijk

Lexmond – Het Lexmondse bedrijf Elti verzorgt al 50 jaar de confectie van gordijnen, al doet men vandaag de dag veel meer dan dat. Het jubileum wordt in ieder geval uitgebreid gevierd, te beginnen op de Jaarmarkt in Lexmond van volgende week zaterdag.

Officieel is het jubileum pas op 1 oktober, maar Elti wil er op de Jaarmarkt toch al wat aandacht aan schenken, vertelt directeur Dick Bos. “We willen namelijk wat terugdoen voor het dorp”, legt hij uit. “We zijn een echt Lexmonds bedrijf, er werken hier ook veel mensen uit de buurt. Hoe leuk is het dan om samen stil te staan bij deze mijlpaal. We staan daarom met een kraam op de Jaarmarkt. Inwoners van Lexmond kunnen meedoen met een winactie via de jubileumflyer die deze week bij Het Kontakt zit. We maken daar de winnaars bekend.”

Van Leerdam naar Lexmond

Elti begon in 1975 in Leerdam. “Met toen vijf naaisters in dienst”, blikt Bos terug. “Het waren andere tijden. Veel mensen hadden zelf thuis een naaimachine. Die werkten op freelance-basis voor winkels, vanuit huis. Al snel verhuisden we naar een pand op het Lakerveld, naar een boerderij waarin ik nu zelf woon. In 1998 groeiden we uit ons jasje en verkasten we naar ons huidige pand op de Ambachtsweg. Rond die periode ben ik zelf bij het bedrijf gekomen, wat ik toen overnam van mijn vader.”

Veranderende bedrijfsvoering

Door de jaren heen veranderde de bedrijfsvoering van Elti meermaals. “Zo deden we vroeger massaproductie voor onder meer de V&D en de Bijenkorf”, weet Dick nog goed. 

“Maar zij wilden op den duur hun productieproces goedkoper maken en verplaatsten dit dus naar het buitenland. Het dwong ons om ons te richten op méér kwaliteit en minder kwantiteit. We zijn dus gaan leveren aan zelfstandige woninginrichtingszaken bijvoorbeeld. Maar we werken inmiddels ook voor hotels, zorginstellingen en riviercruiseschepen. We verzorgen hierbij niet enkel de confectie, maar leveren vaak ook stoffen en railsystemen Ook hebben we een eigen montagedienst.”

Festiviteiten

Bos is duidelijk trots op het bedrijf, met inmiddels zo’n 90 werknemers. De festiviteiten rondom het 50-jarig jubileum gaan nog het hele jaar door, met onder andere een open dag voor klanten en relaties, een reünie voor oud-medewerkers en volop leuke initiatieven voor het personeel, maar volgende week is er dus eerst de Jaarmarkt. 

Bos: “We hopen er veel bekenden te zien. Zoals ik al zei komt veel van ons personeel uit de buurt. Niet alleen uit Lexmond, maar ook uit omliggende dorpen en steden. Over het algemeen blijft personeel ook lang in dienst, we doen zelfs regelmatig een beroep op mensen die inmiddels met pensioen zijn, maar het nog leuk vinden om incidenteel bij te springen. Daarom vieren we het 50-jarig bestaan ook met iedereen. Dat verdienen de mensen.”

Gertjan den Ouden

Redactiecoördinator Het Kontakt-Vijfheerenlanden en webmaster Regio-Voetbal

Laatste nieuws

David Golverdingen is verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken bij Helmond Sport.
Nieuws 19 uur geleden
Hoe David Golverdingen het wist te schoppen tot eindverantwoordelijke bij Helmond Sport: ‘Ik wil altijd het maximale uit mezelf halen’
• Archieffoto van een eerder zwem-event in de Linge.
Nieuws 19 uur geleden
Swim to Fight Cancer Leerdam niet in Linge wegens te slechte waterkwaliteit
Politie kwam ter plaatse.
112 4 sep, 19:34
Drie vrouwen op heterdaad betrapt bij woninginbraak aan de Koningin Emmalaan in Leerdam
Burgemeester Fröhlich met het jarige echtpaar.
Nieuws 4 sep, 12:34
Echtpaar Hellingman uit Leerdam 60 jaar getrouwd

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 4 sep, 12:02
Nationale jeugdmenners geven demonstratie op Fokveedag Boerenlandfeest in Hoornaar
Inwoners buigen zich over de schetsen.
Nieuws 4 sep, 11:02
Veel belangstelling voor plannen Zederikshof rond Beukenlaan, maar meningen lopen uiteen in Vianen
Kees en Wino.
Zakelijk 4 sep, 10:47
Sluys Wonen in Vianen sluit na 92 jaar de deuren
Tieneke bij de kassa van Kringloop Vianen.
Nieuws 4 sep, 10:46
Nieuw initiatief bij Kringloop Vianen: klanten kunnen ‘vriend’ worden door extra te betalen
Beeld ter illustratie.
Nieuws 3 sep, 14:58
Vijfheerenlanden wil 2,1 miljoen euro uittrekken voor versterking Sociaal Team

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen