Archieffoto van de ambulancepost in Meerkerk.
Archieffoto van de ambulancepost in Meerkerk.

Opvang voor daklozen en mensen in nood komt aan Energieweg in Meerkerk

Nieuws

Meerkerk - De gemeente Vijfheerenlanden wil aan de Energieweg 112 in Meerkerk een tijdelijke opvangvoorziening realiseren voor inwoners die acuut onderdak nodig hebben. Het gaat om een pilot van twee jaar, met ruimte voor zes personen. De gemeente verwacht dat de opvang in november dit jaar in gebruik wordt genomen.

De beoogde locatie is de voormalige ambulancepost aan de Energieweg. De sloop van een deel van het pand is in september begonnen. Medio oktober verwacht de gemeente zes woonunits te ontvangen, die voor een periode van twee jaar worden gehuurd.

Tijdelijk dakloos

De opvang is bedoeld voor inwoners die dakloos zijn of tijdelijk niet in hun eigen woning kunnen verblijven. Dat kan bijvoorbeeld het gevolg zijn van psychische problemen of een huisverbod. Ook mensen die wachten op een plek in een instelling voor beschermd wonen, kunnen er terecht.

Bewoners mogen maximaal negen maanden in de opvang verblijven. In die periode krijgen zij de gelegenheid om tot rust te komen en aan hun herstel te werken. Het doel is dat zij daarna terugkeren naar hun eigen woning of doorstromen naar een andere woonplek.

Begeleiding

Bij de opvang zijn verschillende partijen betrokken. Het expertiseteam Beschermd Wonen van het Sociaal Team verzorgt de intake en plaatsing. Voorwaarde is dat bewoners begeleiding door een zorgorganisatie accepteren. Op de locatie zijn ook huismeesters aanwezig voor het dagelijks beheer en toezicht.

De voorziening is niet bedoeld voor minderjarigen en mensen kunnen er niet met huisdieren terecht.

De gemeente betaalt de opvang uit het lokale maatwerkbudget voor Maatschappelijke Opvang en Beschermd Wonen. Dat budget biedt volgens het college in ieder geval tot en met 2028 voldoende financiële ruimte.

Na twee jaar wordt de pilot geëvalueerd. Op basis daarvan neemt de gemeente een besluit over een eventueel vervolg. Daarbij bestaat ook de mogelijkheid om de woonunits aan te schaffen.

Gertjan den Ouden

Redactiecoördinator Het Kontakt-Vijfheerenlanden en webmaster Regio-Voetbal

Laatste nieuws

Archieffoto van de ambulancepost in Meerkerk.
Nieuws 58 minuten geleden
Opvang voor daklozen en mensen in nood komt aan Energieweg in Meerkerk
Zowel het gebouw als de auto raakten beschadigd.
112 1 uur geleden
Auto rijdt tegen gevel appartementencomplex aan Rijsenborch in Vianen
Frans Claus, René van Ziel en Jannie Broer.
Nieuws 18 uur geleden
Nieuwe organisatie Sleepbootdagen in Vianen ligt op koers
De overhandiging van de cheques.
Nieuws 18 uur geleden
Vijf goede doelen ontvangen geld van opbrengst kledingbeurs Passage Ameide-Tienhoven aan de Lek

Advertenties uit de krant

Archiefbeeld van VIKO.
Nieuws 23 uur geleden
Nieuwe BSO-partner voor VIKO, teleurgesteld Dichtbij kinderopvang op zoek naar nieuwe locatie
Afbeelding
112 29 sep, 21:57
Persoon in rolstoel te water geraakt aan Kanaalweg in Vianen
Fay de Wolf
Sport 29 sep, 16:00
Jongste van het veld is de beste: 9-jarige Fay uit Vianen kroont zicht tot motorcrosskampioen
Een deel van de spelers bij het stadhuisje van Ameide.
Nieuws 29 sep, 14:01
Toneelvereniging Ameide brengt historische locaties tot leven, met humor
LRC is Club van de Week.
Nieuws 29 sep, 10:00
LRC Leerdam ontvangt 5.000 euro van VriendenLoterij

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen