
Burgemeester Fröhlich niet blij met ‘Een lul verdient meer’-reclame langs A2 bij Vianen
NieuwsVianen – Burgemeester Sjors Fröhlich is niet te spreken over een grote reclame langs de A2 bij Vianen. Op het billboard van Van Spaendonck staat de tekst: ‘Een lul verdient meer!’
Fröhlich schrijft op X dat hij niets tegen een scherpe campagne heeft en naar eigen zeggen ook niet bang is om zelf de randjes op te zoeken. Toch vindt hij deze reclame te ver gaan. “Maar we hebben met z’n allen toch een verantwoordelijkheid om ook de openbare ruimte (letterlijk en figuurlijk) netjes te houden.”
Hij vervolgt op X: “We doen ons best onze kinderen geen scheldwoorden te leren. Dan helpt deze campagne niet.”
Ten slotte zegt hij: “Call me een fatsoensrakker, maar ik hoop dat deze uiting snel verdwijnt.”
Ophef
Over de opvallende reclame langs de A2 ontstond inmiddels wel meer ophef. In een persbericht heeft Van Spaendonck daarom gereageerd.
Het bedrijf zegt dat de opvallende slogan onderdeel is van een campagne over de nieuwe regels voor loontransparantie. “De boodschap is bewust scherp. Niet om te shockeren, maar om ondernemers alert te maken”, zegt Marc van Gaal, expert bij Van Spaendonck. “De zin op het billboard is bedoeld om je even stil te laten staan.”
Volgens hem gaat het niet om grof taalgebruik, maar om het creëren van bewustwording.





















