Koningsdag in Vianen in 2025.
Koningsdag in Vianen in 2025. Foto: Nico Van Ganzewinkel

Ondernemers redden Koningsdag in Vianen: dit jaar ‘meer reuring’ op de Voorstraat

Nieuws 414 keer gelezen

Vianen - De ondernemersvereniging organiseert dit jaar Koningsdag op de Voorstraat. Na het afhaken van de Oranjevereniging werd in korte tijd een volledig programma opgetuigd, met een kleine groep kartrekkers.

Toen de Oranjevereniging aangaf te stoppen met de organisatie van Koningsdag, ontstond er een gat. De ondernemersvereniging besloot dat het feest niet mocht verdwijnen. “Het is toch altijd wel een leuk feest”, zegt één van de bestuursleden, Rutger Leeuwis (van Panterhuis schoenen). “Toen dachten we: kunnen we dat nog voor elkaar krijgen?”

Die vraag werd snel beantwoord. Met een kleine groep vrijwilligers en hulp van betrokken ondernemers werd de organisatie opgepakt. Leeuwis nam ook een groot deel voor zijn rekening. “Ik ben er best druk mee bezig geweest om een mooi feest te realiseren.”

Korte voorbereidingstijd

De tijd om alles te regelen was beperkt. Pas twee maanden voor Koningsdag werd duidelijk dat de organisatie overgenomen moest worden. Dat betekende snel schakelen, zeker omdat vergunningen zes weken van tevoren rond moeten zijn. De gemeente bood daarbij ondersteuning. Ambtenaren hielpen mee met contacten en procedures, waardoor alles in korte tijd is rondgekomen. “Zo hielp iedereen een beetje.”

Veel regelwerk achter de schermen

De organisatie bleek omvangrijker dan gedacht. Van vergunningen tot afvalverwerking en van kraamindeling tot het regelen van deelnemers: alles moest worden uitgezocht. “Je denkt: we doen het even, maar dat valt vies tegen.” Ook praktische zaken vroegen aandacht, zoals het ophalen van spullen na afloop van de kleedjesmarkt en het regelen van voldoende afvalbakken. “Als je het nog nooit gedaan hebt, moet je de kneepjes van het vak nog leren.”

Alles naar de Voorstraat

Opvallend dit jaar is dat alle activiteiten plaatsvinden op de Voorstraat. Het kinderplein verhuist daarmee vanaf de parkeerplaats. “Dat geeft wat meer reuring op de Voorstraat.” Het kinderplein wordt gevuld met onder meer springkussens en schminken. Volgens Leeuwis is het “een ouderwets kinderplein, zoals je het verwacht”, maar mogelijk iets uitgebreider dan voorgaande jaren, met dank aan Natasja (Natasja Haarmode).

Een verandering voor verkopers: deelname aan de kleedjesmarkt is dit jaar gratis. Waar eerder betaald moest worden, is dat nu losgelaten. “We doen het de eerste keer gewoon gratis, kijken hoe het loopt.”

Blik op de toekomst

De intentie is om de organisatie ook in de toekomst in handen van de ondernemersvereniging te houden. Al hangt dat wel af van de inzet van meer vrijwilligers. Voor dit jaar overheerst tevredenheid. Dankzij samenwerking tussen ondernemers, vrijwilligers en gemeente staat er weer een Koningsdag. “Het is allemaal gelukt dankzij samenwerken.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De gedecoreerden met burgemeester Sjors Fröhlich.
Nieuws 2 uur geleden
Lintjesregen: 16 inwoners uit Vijfheerenlanden verrast met Koninklijke onderscheiding
Afbeelding
Nieuws 6 uur geleden
Mevrouw Lankhaar uit Leerdam viert 101ste verjaardag
Afbeelding
Nieuws 6 uur geleden
Mevrouw Nijman-Spoelstra uit Hei- en Boeicop blaast 100 kaarsjes uit
Afbeelding
Nieuws 7 uur geleden
Rode loper voor diamanten bruidspaar Den Hartog in Leerdam

Advertenties uit de krant

Frans de Bruyn, Jan de Wit, Yvon van der Voort, Maks van Middelkoop en Bert Woudenberg. Niet op de foto staan André Boer en Arjan Kraijo.
Nieuws 9 uur geleden
Coöperatie Zouwestroom nieuwe ‘vorm’ voor opwekken van duurzame energie
Koningsdag in Vianen in 2025.
Nieuws 10 uur geleden
Ondernemers redden Koningsdag in Vianen: dit jaar ‘meer reuring’ op de Voorstraat
De marathon voert onder andere langs de molens van Kinderdijk.
Sport gisteren
Unieke marathon door de jarige Alblasserwaard
Koningsspelen in Vijfheerenlanden.
Nieuws 23 apr, 15:00
Ruim 1800 kinderen vieren Koningsspelen in gemeente Vijfheerenlanden
Clubkampioenschappen Sport en Bewegen Vianen.
Sport 23 apr, 12:35
Flink aantal nieuwe clubkampioenen bij judoclub Sport en Bewegen in Vianen

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen