Emma van der Heiden en Marin Smakman van het kernteam met ambassadeur Sjors Fröhlich.
Emma van der Heiden en Marin Smakman van het kernteam met ambassadeur Sjors Fröhlich. Joey de Ridder

Zwemmen in de Linge om geld op te halen voor onderzoek naar kinderkanker: Swim to Fight Cancer komt naar Leerdam

Nieuws 3.252 keer gelezen

Leerdam – In Leerdam wordt op 5 september geld opgehaald voor onderzoek naar kanker bij kinderen. Tijdens Swim to Fight Cancer kan iedereen een duik nemen in de Linge om een steentje bij te dragen.

September is nog een eind weg, maar toch is het logisch dat er nu alvast aandacht wordt gevraagd voor het evenement dat voor het eerst in Leerdam wordt georganiseerd, vertelt Marin Smakman namens het kernteam dat de organisatie op zich neemt.

Internationale Kinderkanker dag

“15 januari was het Internationale Kinderkanker dag, een mooi moment om aandacht te vragen voor wat we gaan doen. Sinds die dag staat onze Instagram-pagina online en kunnen mensen zich inschrijven. Doordat dit nu al kan hebben deelnemers bovendien nog voldoende tijd om leuke acties te organiseren om geld op te halen. Want dat is natuurlijk het doel: zo veel mogelijk geld doneren aan het Prinses Maxima Centrum, het grootste kinderkankercentrum van Europa”, aldus Smakman.

Deelnemers kunnen kiezen of ze 500 meter, 1 kilometer of 2 kilometer zwemmen. Wie meedoet betaalt een vast bedrag voor deelname: volwassenen 50 euro, jongeren 30 euro en kinderen 15 euro. Wie zich nu al inschrijft betaalt 5 tot 10 euro minder. Aan het bedrag dat deelnemers inzamelen zit geen minimum. Iedere opgehaalde euro gaat volledig naar het Prinses Maxima Centrum.

Zuidwal

De start en finish is ter hoogte van Kiky aan de Linge op de Zuidwal in Leerdam. De organisatie hoopt er een fraai evenement van te maken.

“De locatie is natuurlijk prachtig”, vertelt Smakman enthousiast. “De visvereniging stelt eiland ’t Oevertje beschikbaar, waar kleedruimtes zijn. We zijn nog bezig om lokale ondernemers er ook bij te betrekken zodat er, bijvoorbeeld, wat kraampjes staan op de Zuidwal. Als het dan ook nog een beetje lekker weer is én we een hoop geld ophalen, wordt het een geweldige dag.”

Het goede doel behoeft eigenlijk geen uitleg. Smakman: “Het is een cliché, maar iedereen kent wel iemand die met kanker te maken heeft of heeft gehad. Kanker bij kinderen is in veel gevallen goed te behandelen en dus kan iedere euro die we doneren direct bijdragen aan een beter leven voor een kind.”

GLOW-onderzoek

Het geld gaat naar het ‘GLOW-onderzoek’ van het Prinses Máxima Centrum. Daarin wordt gekeken hoe operaties bij kinderen met kanker veiliger en nauwkeuriger kunnen worden uitgevoerd met behulp van fluorescentie-geleide chirurgie.

Tijdens de operatie krijgt het kind een speciale stof toegediend die tumorcellen, lymfeklieren of de urineleider laat oplichten onder een speciale camera. Zo kan de chirurg beter zien waar de tumor precies zit, of er uitzaaiingen zijn en waar belangrijke structuren lopen. Dat vergroot de kans dat de tumor volledig wordt verwijderd en verkleint het risico op schade of complicaties. Uiteindelijk moet dit zorgen voor minder zware nabehandelingen en een betere kwaliteit van leven voor kinderen met kanker.

Inschrijven

Inschrijven kan nu via: https://www.fightcancer.nl/event/swim-to-fight-cancer-leerdam. Volg de Instagram-pagina swimtofightcancer_leerdam voor updates.

Gertjan den Ouden

Redactiecoördinator Het Kontakt-Vijfheerenlanden en webmaster Regio-Voetbal

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Lies: 'Ik hou niet van computers, werk graag met mijn handen'.
Nieuws 8 uur geleden
Lies Molenaar uit Ameide vond nieuw vak na haar 50ste: meubelstoffeerder
Meneer en mevrouw Lopulalan met Sjors Fröhlich.
Nieuws 14 uur geleden
Meneer en mevrouw Lopulalan uit Leerdam 60 jaar getrouwd
Bij Bakkerij de Jager.
Zakelijk 16 uur geleden
Sluiting Bakkerij De Jager in Asperen: ‘Ontzettend jammer’
Nino van Arkel (rechts) liep eerder de Vrijstad Vianen Loop.
Nieuws 18 uur geleden
Meerkerkse Nino loopt ruim 100 kilometer voor Villa Pardoes: ‘Het is een uitlaatklep’

Advertenties uit de krant

80 jaar ATVA.
Nieuws 20 uur geleden
Volle zalen voor 80 jaar toneelvereniging ATVA, jubileumvoorstellingen een groot succes
Afbeelding
Nieuws 15 apr, 21:48
Badminton Club Zederik viert 40-jarig bestaan met nieuw logo en jubileumshirt
Opening van de Ontmoet- en Belevingstuin.
Nieuws 15 apr, 18:00
Ontmoetings- en beleeftuin bij de Laakse Hof in Lexmond geopend
De opvanglocatie in Vianen.
Nieuws 15 apr, 15:50
Parkeerdruk & geluidsoverlast: rechtbank wijst bezwaren tegen asielopvang in Vianen af
Het opgehaalde bedrag werd in het bijzijn van de leerlingen onthuld.
Nieuws 15 apr, 14:06
Scholieren lopen ruim 16.000 euro bij elkaar voor schoon water in Ethiopië

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen