Informatieavond Babbeltrucs in Huis ter Leede.
Informatieavond Babbeltrucs in Huis ter Leede. Aangeleverd

Drukbezochte bijeenkomst over babbeltrucs en online oplichting in Huis ter Leede

Nieuws

Leerdam – De groeiende zorgen over babbeltrucs en online oplichting brachten woensdagavond inwoners, zorgprofessionals en de gemeente samen tijdens een drukbezochte bijeenkomst in Huis ter Leede. De avond werd georganiseerd door Marcel Bode, teamleider wijkverpleging bij Huis ter Leede, in samenwerking met beleidsadviseur Openbare Orde & Veiligheid Martien Bouter.

Aanleiding voor de bijeenkomst waren vele signalen uit de wijk en een eerder gedeeld bericht op LinkedIn van Bode over het toenemende gevoel van onveiligheid en het verlies van vertrouwen bij cliënten en inwoners. “Van signaal naar actie. En van woorden naar ontmoeting,” zo omschrijft hij het doel van de avond.

Indrukwekkende opkomst en open gesprekken

De opkomst was groot en de sfeer betrokken. Cliënten, inwoners en professionals gingen met elkaar in gesprek over hun ervaringen met babbeltrucs en digitale oplichting. Verhalen werden gedeeld en tips uitgewisseld. Daarbij kwamen emoties als boosheid, schaamte en onzekerheid naar boven.

“Babbeltrucs en online oplichting zijn geen ver-van-je-bed-show,” benadrukt Bode. “Ze raken mensen hier, in onze eigen wijken en aan onze keukentafels.”

Wat hem vooral raakte, was het gevoel van machteloosheid bij slachtoffers en het verlies van vertrouwen. Tegelijkertijd zag hij ook de bereidheid van mensen om elkaar te helpen en te ondersteunen.

Informatieavond Babbeltrucs in Huis ter Leede.
Informatieavond Babbeltrucs in Huis ter Leede. (Aangeleverd)

Praktische informatie en herkenning

Tijdens de bijeenkomst werd uitgebreid stilgestaan bij het herkennen van babbeltrucs en phishing. Wat zijn de signalen? Wat moet je vooral niet doen? En waar kun je terecht als je twijfelt of slachtoffer bent geworden?

De aanwezigen kregen praktische handvatten aangereikt door betrokken partners. Marco Kramer en Gordon van Wijk verzorgden een duidelijke presentatie met herkenbare voorbeelden en concrete tips. Een belangrijke boodschap van de avond: inwoners staan er niet alleen voor en kunnen altijd terecht bij hulpinstanties en de gemeente.

Samenwerking in de wijk

Beleidsadviseur Martien Bouter sprak zijn waardering uit voor het initiatief en benadrukte het belang van samenwerking. “Dit soort bijeenkomsten laten zien hoe belangrijk het is dat inwoners, zorg en gemeente elkaar weten te vinden. Alleen samen kunnen we dit probleem aanpakken.”

Hoewel het volgens de organisatoren wrang blijft dat dergelijke avonden nodig zijn, overheerst het gevoel dat open gesprekken bijdragen aan bewustwording en weerbaarheid. “Als deze avond ervoor zorgt dat ook maar één iemand met meer kennis en vertrouwen handelt, dan was het de moeite meer dan waard,” aldus Bode.

De bijeenkomst maakte duidelijk dat babbeltrucs en oplichting niet alleen een zorgvraagstuk zijn, maar een maatschappelijk probleem dat iedereen raakt. De organisatie wil het gesprek daarom blijven voeren, in de wijk en met elkaar.




Laatste nieuws

Proef Vianen 2026.
fotoserie + video 40 minuten geleden
Proef Vianen: lokale ondernemers verwelkomen honderden fijnproevers
Jaarmarkt Zijderveld
fotoserie 40 minuten geleden
Ondernemers tonen hun waren op drukke jaarmarkt in Zijderveld
Festifair Kedichem
fotoserie 45 minuten geleden
Kedichem geniet van drukbezochte Festifair
Het belooft de veiligste AWM ooit te worden.
Sport 4 uur geleden
Arno Wallaard Memorial heeft politiebegeleiding rond

Advertenties uit de krant

David Golverdingen is verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken bij Helmond Sport.
Nieuws 5 sep, 09:07
Hoe David Golverdingen het wist te schoppen tot eindverantwoordelijke bij Helmond Sport: ‘Ik wil altijd het maximale uit mezelf halen’
• Archieffoto van een eerder zwem-event in de Linge.
Nieuws 5 sep, 08:40
Swim to Fight Cancer Leerdam niet in Linge wegens te slechte waterkwaliteit
Politie kwam ter plaatse.
112 4 sep, 19:34
Drie vrouwen op heterdaad betrapt bij woninginbraak aan de Koningin Emmalaan in Leerdam
Burgemeester Fröhlich met het jarige echtpaar.
Nieuws 4 sep, 12:34
Echtpaar Hellingman uit Leerdam 60 jaar getrouwd
Afbeelding
Nieuws 4 sep, 12:02
Nationale jeugdmenners geven demonstratie op Fokveedag Boerenlandfeest in Hoornaar

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen