• Foto ter illustratie.
• Foto ter illustratie.

Zorgen over aanrijtijden ambulances in delen Vijfheerenlanden, burgemeester klimt in de pen

Nieuws

VIJFHEERENLANDEN • Er zijn zorgen over de aanrijtijden van ambulances binnen de gemeente Vijfheerenlanden. Het gaat dan met name om de dorpen Ameide, Hei- en Boeicop, Leerbroek, Lexmond, Meerkerk, Nieuwland en Tienhoven aan de Lek. 

Burgemeester Sjors Fröhlich uitte zijn bezorgdheid in brieven aan onder meer de RAVU (Regionale Ambulancezorg Voorziening Utrecht) , de organisatie die verantwoordelijk is voor de ambulancezorg. Hij stelt daarin klachten te krijgen van inwoners dat ambulances regelmatig te laat komen. Hij vroeg dan ook gegevens op bij de RAVU, maar die heeft aangegeven die niet te kunnen verstrekken, aangezien ze die niet bijhouden per dorp of gemeente maar per verzorgingsgebied. 

Inzicht krijgen 

Fröhlich: “Toch wil ik graag meer inzicht krijgen in de materie, zodat we met elkaar kunnen vaststellen of er een reëel probleem is en zo ja, wat we kunnen doen om het op te lossen. We gaan dus verder in gesprek met de RAVU en wellicht nog langs bij hen met een aantal raadsleden om te kijken hoe er daar gewerkt wordt, zodat we een goed beeld krijgen.” 

Het mogelijke probleem komt deels voort uit de samensmelting tussen de voormalig gemeenten Leerdam, Zederik en Vianen tot één Vijfheerenlanden. Dorpen als Ameide en Meerkerk bevinden zich aan de rand van de gemeente. Voorheen had Meerkerk een eigen ambulancepost. Nu heeft de RAVU een post in Schoonrewoerd en een steunpunt in Lexmond. 

Over die laatste plek stelde Fröhlich in zijn brief, die al dateert van april, nog dat hij zelden een ambulance ziet staan. “Maar inmiddels moet ik zeggen dat ik die wel steeds vaker zie. Om ambulances snel in Ameide en Meerkerk te krijgen is dat een belangrijke locatie. Nogmaals, daarom is het goed om met elkaar in gesprek te gaan, zodat een inschatting kunnen maken van de omvang van het probleem.”

Klachten indienen 

Klachten over de aanrijtijden kunnen worden ingediend bij de RAVU zelf. Die organisatie stelt zelf in haar beantwoording op de brief van Frohlich dat er slechts één klacht bij hen bekend is uit de gemeente Vijfheerenlanden. De burgemeester roept mensen die klachten ervaren dan ook op om die te melden bij de RAVU. 

De RAVU onderkent overigens in een reactie wel dat de ambulancezorg onder druk staat. “De bevolking groeit en het aantal (thuiswonende) ouderen stijgt. Zorgvragen worden steeds complexer. In de gehele acute zorgketen ervaart men een toenemende vraag naar zorg en het is steeds moeilijker om die vraag op het juiste moment door de juiste zorgverlener te laten beantwoorden.”

Gertjan den Ouden

Redactiecoördinator Het Kontakt-Vijfheerenlanden en webmaster Regio-Voetbal

Laatste nieuws

Archieffoto van de ambulancepost in Meerkerk.
Nieuws 24 minuten geleden
Opvang voor daklozen en mensen in nood komt aan Energieweg in Meerkerk
Zowel het gebouw als de auto raakten beschadigd.
112 28 minuten geleden
Auto rijdt tegen gevel appartementencomplex aan Rijsenborch in Vianen
Frans Claus, René van Ziel en Jannie Broer.
Nieuws 17 uur geleden
Nieuwe organisatie Sleepbootdagen in Vianen ligt op koers
De overhandiging van de cheques.
Nieuws 17 uur geleden
Vijf goede doelen ontvangen geld van opbrengst kledingbeurs Passage Ameide-Tienhoven aan de Lek

Advertenties uit de krant

Archiefbeeld van VIKO.
Nieuws 22 uur geleden
Nieuwe BSO-partner voor VIKO, teleurgesteld Dichtbij kinderopvang op zoek naar nieuwe locatie
Afbeelding
112 29 sep, 21:57
Persoon in rolstoel te water geraakt aan Kanaalweg in Vianen
Fay de Wolf
Sport 29 sep, 16:00
Jongste van het veld is de beste: 9-jarige Fay uit Vianen kroont zicht tot motorcrosskampioen
Een deel van de spelers bij het stadhuisje van Ameide.
Nieuws 29 sep, 14:01
Toneelvereniging Ameide brengt historische locaties tot leven, met humor
LRC is Club van de Week.
Nieuws 29 sep, 10:00
LRC Leerdam ontvangt 5.000 euro van VriendenLoterij

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen