• De binnenstad van Leerdam.
• De binnenstad van Leerdam. Foto: Gemeente Vijfheerenlanden

Raad Vijfheerenlanden tikt wethouder op vingers: ‘Binnenstadvisie Leerdam volgens planning uitvoeren’

Nieuws 3.066 keer gelezen

LEERDAM • Er moet voor het eind van het jaar een plan komen voor het uitvoeren van de binnenstadvisie voor Leerdam. Dat heeft de voltallige gemeenteraad van Vijfheerenlanden donderdagavond besloten.

Het was de fracties van ChristenUnie, D66, VVD en GroenLinks ter ore gekomen dat er nog geen actie ondernomen was met het uitvoeren van de binnenstadvisie voor Leerdam, terwijl de gemeenteraad hiervoor wél opdracht gegeven had.

Er was volgens de vier partijen zelfs nog geen contact geweest met bijvoorbeeld de wijkraad. En de ondernemersvereniging had alleen gehoord dat de uitvoering pas over enkele jaren verwacht mag worden. Niet in 2024, zoals afgesproken, maar in 2027.

ChristenUnie, D66, VVD en GroenLinks waren hierover verbolgen en dienden een ‘herstelmotie’ in. Daarin krijgt wethouder Ton van Maanen de opdracht om nog voor het eind van het jaar een uitvoeringsplan op hoofdlijnen te presenteren.

De wethouder verdedigde zich door te stellen dat de uitvoering vertraagd was doordat eerst een verkeerscirculatieplan voor de binnenstad gemaakt moest worden. ChristenUnie, D66, VVD en GroenLinks en uiteindelijk ook de overige fracties in de gemeenteraad vonden echter dat een verkeersplan het uitvoeren van een binnenstadvisie niet hoeft te vertragen.

Vooral het ontbreken van communicatie vanuit het college richting de belanghebbenden in de Leerdamse binnenstad, was een doorn in het oog bij diverse raadsleden. Wethouder Van Maanen beloofde direct een afspraak in te gaan plannen met de wijkraad en de klankbordgroep om hun visie en inbreng te horen.

Met de binnenstadvisie voor Leerdam wil de gemeente Vijfheerenlanden een compact kernwinkelgebied creëren, met een aantrekkelijk verblijfsklimaat en de focus op inwoners, regio en toerisme. De uitvoering van deze visie hangt samen met het verkeerscirculatieplan, maar het verkeercirculatieplan mag de uitvoering van de binnenstadvisie dus niet vertragen, vindt de raad.

Bert Bons

Redactiecoördinator van Het Kontakt-Alblasserwaard en Het Kontakt-Klaroen.nl

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

50e Rommelmarkt Everdingen
fotoserie 1 uur geleden
Jubileumeditie van Rommelmarkt in Everdingen trekt veel bezoekers
Afbeelding
112 13 uur geleden
Auto belandt in het water langs de A27 bij Meerkerk, bestuurder komt met de schrik vrij
Jaarmarkt Schoonrewoerd
Nieuws 13 mei, 18:00
Jaarmarkt Schoonrewoerd barst vrijdag los: markt, botsauto’s, helikoptervluchten en bierkratduwen
Podcastmakers Willem (links) en Jan Willem.
Nieuws 13 mei, 12:00
Jan Willem uit Vianen maakt podcast over ‘het alledaagse’: ‘Iedereen herkent dat’

Advertenties uit de krant

Het echtpaar met Sjors Fröhlich.
Nieuws 13 mei, 11:41
Meneer en mevrouw Terlouw uit Ameide vieren diamanten huwelijk
Avondvierdaagse Vianen in 2025.
Nieuws 13 mei, 09:37
Avondvierdaagse in Vianen op komst: 18 t/m 21 mei
Afbeelding
Nieuws 13 mei, 09:35
Waterschap vraagt inwoners mee te denken over waterbeleid 2028–2033
Kees van der Spek en Sjors Fröhlich.
Nieuws 13 mei, 09:11
Kees van der Spek waarschuwt Vijfheerenlanden voor georganiseerde criminaliteit
Afbeelding
update 12 mei, 16:50
Vermiste man (72) gevonden in Vianen

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen