• In het rood gearceerde deel is het oppervlaktewater ernstig vervuild.
• In het rood gearceerde deel is het oppervlaktewater ernstig vervuild. Foto: Gemeente West Betuwe
update

Werkzaamheden golfbaan Spijk stilgelegd vanwege ernstige vervuiling

Algemeen 3.918 keer gelezen

SPIJK • De sloten tussen de snelweg A15 en de Haarweg bij Spijk zijn ernstig vervuild met zware metalen na werkzaamheden aan de golfbaan op die plek. De gemeente West Betuwe heeft de werkzaamheden stilgelegd en ontraadt gebruik van en contact met grond- en oppervlaktewater in dit gebied.

De vervuiling is ontstaan bij het aanleggen van de geluids- en zichtwal die de nieuwe negen holes-baan van The Dutch moet afschermen van de snelweg. Wat er precies is misgegaan, is nog niet bekend. Bij The Dutch was vrijdagavond niemand aanwezig die een toelichting kon geven.

Het probleem kwam aan het licht toen het na een lange droge periode ging regenen. Het water dat de sloten in liep had een andere kleur dan normaal. Daarop is Waterschap Rivierenland metingen gaan verrichten, waaruit duidelijk werd dat het om zware metalen ging. Die hebben mogelijk dus al langer in de grond gezeten en zijn nu in het water terechtgekomen.

Verspreiding tegengaan
Het waterschap neemt maatregelen om het verspreiden van de vervuiling tegen te gaan. Zij zetten een gemaal stil, stoppen de inlaat vanaf de Linge en laten op drie plaatsen watergangen afdammen. Het waterschap monitort intensief de waterkwaliteit in het gebied. 

Lingebos
Of het nabijgelegen Lingebos gevaar loopt door de vervuiling, wordt nog onderzocht. Ook is nog niet bekend of en wanneer de grond en het water gesaneerd worden; tot nu toe richten de inspanningen van het waterschap zich op het beperken van de schade.

Behalve op het uitbreidingsterrein van The Dutch zijn de zware metalen ook aanwezig in het water op aangrenzende percelen. De grondeigenaren - bedrijven, agrariërs, ProRail en Rijkswaterstaat - zijn geïnformeerd.

De gemeente West Betuwe meldt in een persbericht dat er waarschijnlijk in de loop van volgende week nadere informatie komt. Tot die tijd geldt het dringende advies dit water niet te gebruiken door mens en dier.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding ter illustratie.
Nieuws 16 uur geleden
Oude begraafplaats in Schoonrewoerd wordt toch niet opnieuw opengesteld: gemeente komt terug op eerder besluit
Afbeelding
Nieuws 17 uur geleden
Leraar Mohammed Àl Jaboury van het Lekpoort College genomineerd voor Leraar van het Jaar: ‘Leerling staat altijd op nummer één’
Een opvang als op deze afbeelding gaat er niet komen in Hoef en Haag.
Nieuws 20 uur geleden
Geen kinderopvang op het water in Hoef en Haag: Waterschap houdt creatieve oplossing tegen
Afbeelding ter illustratie.
Nieuws 21 uur geleden
Onderzoek naar verkeersveiligheid rondom scholen binnen Vijfheerenlanden

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 19 mei, 19:44
Oasen vraagt aandacht voor tijdige keuzes over nieuwe bronnen voor meer drinkwater
Afbeelding
112 19 mei, 15:46
Twee auto’s volledig uitgebrand aan Valse IJsboutpad in Hoef en Haag
Afbeelding ter illustratie.
112 19 mei, 15:24
49-jarige Leerdammer aangehouden op verdenking van opruiing via social media
Afbeelding
Nieuws 19 mei, 15:12
Zeventien jaar in de maak, nu eindelijk realiteit: Lexmond bouwt nieuwe woningen
Afbeelding
112 19 mei, 09:27
Loos alarm in Hagestein: vuurton aangezien voor schuurbrand

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen