
De tweede kinderburgemeester van Buren: ‘Volwassenen denken te weten wat kinderen willen, maar kinderen denken anders’
NieuwsBuren – Stef Horvers (11) uit Buren is de nieuwe kinderburgemeester van de gemeente Buren. Het komende jaar komt hij op voor de belangen van kinderen in de gemeente en helpt hij de burgemeester met ceremoniële activiteiten.
Op 22 september droeg voormalig kinderburgemeester Madelief Gaarthuis haar ambtsketen over aan Stef. Sindsdien is hij aanwezig geweest bij meerdere evenementen om de burgemeester bij te staan, zoals bij de opening van het nieuwe gemeentehuis.
Positief
De eerste weken als kinderburgemeester ervaarde Stef als positief: “Ik vind het tot nu toe megaleuk en heel bijzonder dat ik dit mag doen. Het gebeurt niet vaak dat je gemeente een nieuw gebouw krijgt, en dat ik die mocht openen was heel leuk.”
Kinderburgemeester van Buren
Tijdens zijn sollicitatie nam Stef het op tegen acht andere kinderen. De sollicitatiecommissie had naar eigen zeggen een lastige taak: alle kandidaten waren minstens even geschikt. Dat ze uiteindelijk op Stef zijn uitgekomen, komt door een uitspraak die hij tijdens een gesprek met de commissie maakte: “Volwassenen denken te weten wat kinderen willen, maar kinderen denken anders.”
Om die reden is het kinderburgemeesterschap in het leven geroepen. Met een kinderburgemeester als aanspreekpunt kunnen kinderen aan de bel trekken bij iemand die ze begrijpt en misschien wel dezelfde zorgen deelt.
Stef is als kinderburgemeester de eerste persoon die luistert naar kinderen in de gemeente en zo weet wat er speelt in de wereld van kinderen in de buurt.
Geen geldpotje
Hij kan dit dan weer doorspelen naar de burgemeester. Stef is naar eigen zeggen goed in presenteren, dus hij kan met zijn overtuigingskracht zorgen dat kinderen gehoord worden en dat er actie wordt ondernomen. Hoewel de kinderburgemeester geen geldpotje krijgt om aan projecten uit te geven, zijn het college en de burgemeester wel actief bezig met wat Stef te zeggen heeft. Maar wat heeft Stef zoal te zeggen?
Meer buitenspelen
Stef wil in zijn jaar als kinderburgemeester meer speelplaatsen zien. “Bij de speeltuin bij mij in de buurt zijn alle toestellen weggehaald. Er staan alleen nog twee voetbaldoeltjes. Dat vind ik jammer, want zo kunnen kinderen niet buitenspelen.”
Stef laat het betreffende veld zien. Wat ooit een grote open speeltuin was, is nu een kaal grasveldje met twee doelen. En het opvallendste: er zijn geen kinderen.
Toegankelijk voor iedereen
Ook wil hij dat deze speelplaatsen toegankelijk worden voor kinderen met een beperking. “Nu kunnen kinderen met een beperking niet altijd meedoen met de rest. Daardoor kunnen ze zich buitengesloten voelen.”
Kinderraad
Burgemeester Hans Martijn Ostendorp zat nog wel met een knoop in zijn maag. Hoewel Stef is aangenomen, zijn er ook acht kinderen met goede ideeën niet aangenomen. Daarom zijn de burgemeester en de kinderburgemeester gaan overleggen. Het idee: een kinderraad waar net zoals bij de volwassenen wordt vergaderd, maar dan over zaken die belangrijk zijn voor de jongste inwoners van de gemeente.
Binnenkort vindt de eerste kinderraad van Buren plaats. Met Stef als voorzitter kunnen alle kandidaat-kinderburgemeesters hun wensen en ideeën bespreken om zo de belangen van kinderen uit de gemeente te behartigen.
Kick Boelens





















