Foto ter illustratie.
Foto ter illustratie. Foto: aangeleverd

Fruitfestival brengt drie dagen cultuur, muziek en fruitkunst naar Tiel

Nieuws

Tiel - Het nieuwe Fruitfestival vindt het derde weekend van september plaats in Tiel. Rond de 21 indrukwekkende fruitkunstwerken ontstaat een veelzijdig driedaags evenement met muziek, streekproducten en activiteiten voor alle leeftijden.

Het Fruitfestival is de opvolger van het Fruitcorso en is te zien als een openluchtmuseum. Bezoekers wandelen in eigen tempo langs sculpturen van groente, fruit, zaden en andere natuurproducten. De corsoclubs pakken uit met figuratie en voorstellingen. Tijdens alle festivaldagen zijn ook de mozaïeken aan de gracht te bezoeken.

Prijsuitreiking op zaterdag

Op zaterdag 19 september om 18:00 uur worden de prijzen uitgereikt en wordt bekend wie het eerste Fruitfestival wint. Voorzitter Martin Hommersom kijkt er naar eigen zeggen vol verwachting naar uit. “De plannen zijn goed, het ziet er mooi uit. De corsoclubs bouwen prachtige kunstwerken. Ook het weer lijkt er goed uit te zien. Het is belangrijk dat dit nieuwe Fruitfestival er meteen staat, dat schept vertrouwen.”

Fruitfestival by Night

Zaterdagavond krijgt het festival er een extra dimensie bij met het Kontakt Mediapartners Fruitfestival by Night, waarbij fruitkunstwerken, licht, muziek en entertainment samenkomen. Voorafgaand daaraan treden Pater Moeskroen, Doe Maar Tribute Band, Qmusic Het Foute Uur en dj Mattie Frazzie op.

Op zaterdag en zondag is er op het Agnietenhof Cultuurpodium een gevarieerd programma met live muziek voor alle leeftijden. Zaterdag opent The Passengers, gevolgd door De Guus Bok Liveband. Op zondag 20 september staan De Hermannen Live en De Pianobazen op het programma.

Streekmarkt, kinderen en educatie

Drie dagen lang is er een streekmarkt met het Proefpaviljoen met lokale smaken, foodtrucks en een Jeugdplein met activiteiten voor kinderen en gezinnen. Ook op maandag 21 september is er van alles te doen, met aandacht voor educatie, ontmoeting en de fruitcultuur van de Betuwe.

Het festivalterrein Het Taluud ligt in het centrum van Tiel, dicht bij het station. Pendelbussen rijden vanaf het Waterschapsgebouw (afslag Tiel) en de Teisterbantlaan (Tiel-west). De routes zijn met borden aangegeven. Tickets en meer informatie zijn te vinden op www.fruitfestival.nl.

Laatste nieuws

Foto ter illustratie.
Nieuws 2 uur geleden
Fruitfestival brengt drie dagen cultuur, muziek en fruitkunst naar Tiel
Logo van de Gelderse Dag op 26 september.
Nieuws 3 uur geleden
Haak je hoofd leeg in het Flipje en Streekmuseum tijdens de Gelderse Dag
Op vrijdagavond 25 september is er een Social Friday voor jongeren in Tiel.
Nieuws 5 uur geleden
Social Friday in Tiel: nieuwe mensen ontmoeten zonder dat het awkward is
Jonge steenuil (in gevangenschap) in het gras.
Nieuws 8 uur geleden
Gemeente Tiel helpt steenuil met steenuilvriendelijke erven in buitengebied

Advertenties uit de krant

Een foto van de Jungledag, een evenement voor welpen.
Nieuws 9 uur geleden
Scouting Phoenix wil groeien
Appelpop 2026.
Nieuws 18 uur geleden
Appelpop keert terug in 2027 voor een 34e editie
Afbeelding
Nieuws 12 sep, 16:06
LIVEBLOG Appelpop 2026 - deel 2
Open Dag op het John van Burenplein.
Nieuws 12 sep, 13:31
Zinder Educatie trapt cursusseizoen af met drukbezochte Open Dag in Tiel
De Slag om Arnhem.
Nieuws 12 sep, 10:05
Historische Kring opent lezingenseizoen met verhaal over medische zorg bij Slag om Arnhem

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen