Afbeelding
Foto: 123rf.com

Koopzondagpilot D66 West Betuwe valt verkeerd bij ChristenUnie West Betuwe

Algemeen

WEST BETUWE • D66 West Betuwe stelt voor om als proef winkels in de gemeente Geldermalsen op zondagen 16 en 23 december de kans te geven hun deuren te openen. Dit voorstel komt dinsdagavond in de commissievergadering ter sprake. Tot frustratie van ChristenUnie West Betuwe. 

D66 lanceert het voorstel nadat in september ondernemersvereniging Gastvrij Geldermalsen verzocht om de winkeltijdenverordening in Geldermalsen te versoepelen. De vereniging zou graag minstens twaalf koopzondagen tot haar beschikking hebben. Als soort try-out had Gastvrij Geldermalsen verzocht om alvast twee zondagen in december open te mogen. Maar Geldermalsen wees deze vergunningsaanvraag van de hand. 

D66 West Betuwe wil de ondernemers nu toch tegemoet komen en dient dinsdag een initiatiefvoorstel in om de winkeliers toch die twee koopzondagen in december te geven. De partij schrijft onder meer in overweging te nemen dat "veel consumenten op zondag 16 en 23 december hun kerstinkopen doen of gaan winkelen en dit nu in andere plaatsen doen". Het zou dan gaan om een winkelopenstelling op de twee zondagen tussen 12:00 en 17:00 uur, zodat inwoners die naar de kerk gaan, er geen last van hebben. 

ChristenUnie West Betuwe is ondertussen niet te spreken over deze gang van zaken. De partij is namelijk nu niet vertegenwoordigd in gemeente Geldermalsen, "maar we zijn wel samen op weg, en inmiddels heel dichtbij, naar de nieuwe gemeente West Betuwe", zo schrijft fractievoorzitter Fred Temminck. 

"Wij vinden het in dat kader ongewenst dat er nu in de gemeenteraad van Geldermalsen een initiatiefvoorstel behandeld gaat worden over dit gevoelige onderwerp. Deze discussie zal in de nieuwe gemeenteraad gevoerd moet worden." 

ChristenUnie West Betuwe heeft een brief gestuurd naar het college van B&W van Geldermalsen met het dringende verzoek om "dit initiatiefvoorstel af te raden". Overigens geeft het college van Geldermalsen in begeleidende brief aan dat ze vindt dat afspraken van het coalitieakkoord "gerespecteerd moeten worden". In dit akkoord hebben de coalitiepartijen SGP, Dorpsbelangen en CDA vastgelegd dat de winkels op zondag gesloten zijn. 
 

Janneke Kok

Redactiecoördinator van Het Kontakt Leerdam en Het Kontakt Vianen

Laatste nieuws

Beeld ter illustratie.
Nieuws 11 uur geleden
Onderzoek naar sociale kwaliteit en leefbaarheid in Vijfheerenlanden
Archieffoto van de ambulancepost in Meerkerk.
Nieuws 15 uur geleden
Opvang voor daklozen en mensen in nood komt aan Energieweg in Meerkerk
Zowel het gebouw als de auto raakten beschadigd.
112 15 uur geleden
Auto rijdt tegen gevel appartementencomplex aan Rijsenborch in Vianen
Frans Claus, René van Ziel en Jannie Broer.
Nieuws 30 sep, 16:10
Nieuwe organisatie Sleepbootdagen in Vianen ligt op koers

Advertenties uit de krant

De overhandiging van de cheques.
Nieuws 30 sep, 16:07
Vijf goede doelen ontvangen geld van opbrengst kledingbeurs Passage Ameide-Tienhoven aan de Lek
Archiefbeeld van VIKO.
Nieuws 30 sep, 11:25
Nieuwe BSO-partner voor VIKO, teleurgesteld Dichtbij kinderopvang op zoek naar nieuwe locatie
Afbeelding
112 29 sep, 21:57
Persoon in rolstoel te water geraakt aan Kanaalweg in Vianen
Fay de Wolf
Sport 29 sep, 16:00
Jongste van het veld is de beste: 9-jarige Fay uit Vianen kroont zicht tot motorcrosskampioen
Een deel van de spelers bij het stadhuisje van Ameide.
Nieuws 29 sep, 14:01
Toneelvereniging Ameide brengt historische locaties tot leven, met humor

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen