•Aanbrug van de Algerabrug.
•Aanbrug van de Algerabrug. Foto: Floris Bakker

Bewoners langs aanbrug ervaren nog altijd geluidshinder

Algemeen

KRIMPEN A/D IJSSEL • Stem van Krimpen stelt opnieuw schriftelijke vragen over de geluidhinder die omwonenden van de aanbrug van de Algerabrug sinds de renovatie in juli 2016 ervaren.

Fractievoorzitter Kirsten Jaarsma stelt dat ze regelmatig contact heeft met het comité Rotterdamseweg, waarin omwonenden van de Algerabrug zich hebben verenigd. Uit het laatste overleg is gebleken dat de piekgeluidsoverlast, veroorzaakt door de voegen in de aanbrug, nog steeds niet is verholpen. "De mensen worden zo langzamerhand wanhopig", zegt Jaarsma.

Vulmateriaal
Om het zogenaamde 'kadeng kadeng' geluid (van verkeer dat over de voegen raast ) tegen te gaan zijn in oktober de voegen opgevuld. "Dit is een paar weken goed gegaan totdat het vulmateriaal door de auto's uit de voegen gereden werd en de geluidshinder weer terug was." Jaarsma vertelt dat de omwonenden ten einde raad zijn, gezondheidsklachten hebben, vaak een aantal dagen per week elders slapen of met een hoofdtelefoon op slapen. "De verhalen van de inwoners raken mij echt."

In de beantwoording van eerder ingediende schriftelijke vragen, meldde het college dat er een speciaal geluidsonderzoek opgestart zou worden. Ook werden er 'smileys' geplaatst om de automobilisten te herinneren aan de maximum snelheid van 50 km per uur. "Wij zijn benieuwd naar de resultaten van de geluidsmeting en de effecten van de gedragsbeïnvloeding van de automobilisten, zoals met de 'smileys'. Maar vooral zijn wij benieuwd welke oplossing er is en wanneer er een permanente oplossing komt voor het probleem wat nu inmiddels al meer dan 18 maanden speelt."

Geen uitgangspunt
Jaarsma hoorde van bewoners dat bij de aanbesteding van de renovatiewerkzaamheden geluidsreductie geen uitgangspunt was. Iets waarover zij zich heeft verbaasd, gezien het feit dat de aanbrug zo dicht bij de woningen ligt. "Over dit punt wil onze fractie dan ook meer helderheid hebben."

Verder gaat Stem van Krimpen in op de subsidieaanvraag die door de gemeente en milieudienst DCMR in januari 2017 bij het Bureau Sanering Verkeerslawaai (BSV) is ingediend. Met het verkrijgen van de subsidie zouden op termijn geluidsschermen gefinancierd kunnen worden. Jaarsma: "Wij zijn benieuwd hoe kansrijk de aanvraag is en hoe lang de behandeling van het aanvraagtraject nog gaat duren. Het plaatsen van geluidsschermen zou de geluidsoverlast verder kunnen verminderen en het woongenot voor de omwonenden kunnen verbeteren."

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 13 uur geleden
Muziekproject voor volwassenen van start: beginners spelen al liedje na één middag
Afbeelding
Nieuws 14 uur geleden
Kees Bakker een halve eeuw fysiotherapeut: van een knieblessure naar een eigen praktijk in Bergambacht
Afbeelding
Nieuws 16 uur geleden
Kerken Krimpen aan den IJssel bidden tweewekelijks voor vrede
De politie roept op filmpje niet meer te delen.
112 16 uur geleden
Rijbewijzen ingevorderd na snelheidsovertreding op N210

Advertenties uit de krant

Frans Duijts is een van de optredende artiesten tijdens Feestweek Lekkerkerk.
Nieuws 17 uur geleden
Feestweek Lekkerkerk bijna uitverkocht bij rentree: ‘We verwachten zo’n 2.000 bezoekers per dag’
Quint maakt een speelfilm over de gevaren waar jongeren online mee te maken kunnen krijgen.
Nieuws 17 uur geleden
Jongerentheater Quint zoekt regionaal talent voor speelfilm ‘Vijftien’
Het team van versspecialist Jan Dros aan de Lopikerstraat in Schoonhoven.
Zakelijk 20 uur geleden
Jan Dros is de beste versspecialist van Nederland: ‘Alsof je een schilderij binnenloopt’
Afbeelding
Nieuws 21 uur geleden
Zaterdag 26 september: Bartholomeusdag in Schoonhoven
In de tatoeage van Mirjam Pols komt veel samen.
Nieuws 20 sep, 13:37
Mirjam Pols geeft nare periode een plek met bijzondere tatoeage: ‘Jeetje, dit gebeurde allemaal in één jaar’

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen