Nadenkende deelnemers, onder wie Lenard Broere (3e van rechts).
Nadenkende deelnemers, onder wie Lenard Broere (3e van rechts).

Kennis flink op de proef gesteld tijdens NK Spelregels in De Drie Maenen

Sport

Ouderkerk aan den IJssel - Ouderkerker Lenard Broere gooide zaterdag geen hoge ogen tijdens het NK Spelregels in zijn woonplaats. In de grote zaal van sporthal De Drie Maenen beet hij zich met zijn teamgenoten van de Goudse Scheidsrechtersvereniging stuk op de vragen waarin om een kaart werd gevraagd.

Vijf teams van elk drie arbiters betwistten elkaar om de titel, die voor de zevende keer op rij naar scheidsrechtersvereniging Rotterdam ging. Van de 435 te scoren punten, sprokkelden de Rotterdammers er 377 bij elkaar. 

‘Probeer altijd kaarten op zak te houden’

Hun kopman Abdel Afalah -een wandelende spelregelencyclopedie- deed met 130 punten een flinke duit in de zak. 

“Aanvankelijk zou ik de coach zijn, maar vrijdagavond kreeg ik te horen dat ik in moest vallen,” vertelt Lenard Broere. “Tijd om een spelregelboek te bestuderen, zoals de Rotterdammers wekelijks doen, had ik niet. Dankzij mijn ervaring ben ik ver gekomen. Ik probeer bij de wedstrijden die ik leid de kaarten op zak te houden en dat lukt me vaak. Op de vragen waar een gele kaart gegeven moest worden, moest ik dan ook enkele malen het antwoord schuldig blijven.”

De teams die achter de Rotterdamse scheidsrechtersvereniging eindigden, zagen geen kans de driehonderdpuntengrens te doorbreken. “Dit team is ijzersterk,” stelt organisator Ben van Maaren . “’s Morgens was er een schriftelijke ronde gevolgd door een serie beeldvragen. Na de lunch werden mondelinge vragen afgevuurd op de deelnemers.”

“Als je als scheidsrechter fluit heb je altijd gelijk, als je het maar goed verkoopt,” merkt Broere, die al bijna 40 jaar arbiter is, lachend op.

Wim Kroone

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 16 minuten geleden
Kindertheater met ‘Wijze Willem en de mollenstreken’ in Het Kwartier Stolwijk
Eén van uitgereikte bibliotheekabonnementen.
Nieuws 2 uur geleden
BLICK-medewerkers verrast met gratis lidmaatschap bibliotheek
Afbeelding
Nieuws 15 uur geleden
Nieuwbouw Crimpenersteyn van start: ‘Dromen komen uit’
Afbeelding
Nieuws 16 uur geleden
Opperduit mozaïekt eigen kleurrijke sofabank: ‘Het verbond ons’

Advertenties uit de krant

Fayen Verhoeff met haar New Forrest pony Morris en haar vader Leon.
foto’s van de kampioenskeuring + video 17 uur geleden
Fayen Verhoeff uit Krimpen a/d Lek op Paardenmarkt Ameide dagkampioen met New Forrest pony Morris
• Omgekeerde vlaggen aan lantaarnpalen.
Nieuws 20 uur geleden
Provincie verwijdert omgekeerde vlaggen na verzoek gemeente
Afbeelding
Nieuws 23 uur geleden
Keurmeesters nemen bijna veertig Krimpenerwaardse kazen onder de loep
Afbeelding
advertorial 23 uur geleden
Geef uw tuinmachine of buitenboordmotor een goede winterrust!
Afbeelding
Nieuws gisteren
‘De Zeebonken’ van Haastrechtse beeldhouwer Dick Aerts onthuld op Texel

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen