Afbeelding

Oud papier brengen in Ouderkerk aan den IJssel kan voortaan alleen op zaterdag

Nieuws

Ouderkerk a/d IJssel - Inwoners van Ouderkerk aan den IJssel kunnen hun oud papier en karton bij de scouting aan de Sportlaan voortaan alleen nog op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur inleveren. Op verzoek van de gemeente Krimpenerwaard zijn twee brenglocaties samengevoegd. Bedrijven mogen niet meer inleveren.

De brenglocatie van de scouting en die van de Hersteld Hervormde Kerk zijn samengevoegd. Ook zijn openingstijden ingevoerd. Voorheen konden inwoners het materiaal dagelijks bij de containers brengen. Vrijwilligers van de scouting zetten het zes dagen per week naar binnen. Nu nemen vrijwilligers van de scouting en de Hersteld Hervormde Kerk het papier en karton op zaterdag in ontvangst.

Bedrijven mogen geen papier meer inleveren

Een belangrijke verandering is dat bedrijven hun oud papier en karton niet meer mogen inleveren. Dat was formeel al niet toegestaan, maar werd jarenlang gedoogd. Bedrijven konden zo hun papier kwijt en de verenigingen ontvingen extra inkomsten.

De gemeente wil de inzameling van bedrijfsafval niet bekostigen via de afvalstoffenheffing van inwoners. Daarom gelden nu vaste openingstijden.

Waar de vergoeding voor verenigingen in het verleden mede afhing van het ingezamelde gewicht, wordt deze tegenwoordig gebaseerd op het aantal uren dat zij aan de inzameling besteden.

Scouting blijft inzamelen

De scouting zamelt al sinds de jaren tachtig oud papier en karton in. De opbrengst helpt de vereniging om de contributie voor jeugdleden laag te houden. Ook in de toekomst blijft de scouting oud papier inzamelen: maandelijks met perswagens en wekelijks bij de brenglocatie. De vereniging bedankt de inwoners voor het oud papier dat zij in de loop der jaren hebben ingeleverd.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
foto’s 12 minuten geleden
Expositie ‘75 jaar Molukkers in Nederland’ geopend: ‘Achter iedere foto zit een verhaal’
Afbeelding
Nieuws 56 minuten geleden
Oud papier brengen in Ouderkerk aan den IJssel kan voortaan alleen op zaterdag
Afbeelding
Nieuws 1 uur geleden
Synerkri organiseert herfstvakantieprogramma voor kinderen in Krimpen aan den IJssel
Optreden van Zing NL in 2025 tijden de cultuurmarkt.
Nieuws 1 uur geleden
Zing NL en Koor Jade treden samen op tijdens cultuurmarkt in Krimpen aan den IJssel

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 1 uur geleden
Kindertheater met ‘Wijze Willem en de mollenstreken’ in Het Kwartier Stolwijk
Eén van uitgereikte bibliotheekabonnementen.
Nieuws 4 uur geleden
BLICK-medewerkers verrast met gratis lidmaatschap bibliotheek
Afbeelding
Nieuws 17 uur geleden
Nieuwbouw Crimpenersteyn van start: ‘Dromen komen uit’
Afbeelding
Nieuws 17 uur geleden
Opperduit mozaïekt eigen kleurrijke sofabank: ‘Het verbond ons’
Fayen Verhoeff met haar New Forrest pony Morris en haar vader Leon.
foto’s van de kampioenskeuring + video 18 uur geleden
Fayen Verhoeff uit Krimpen a/d Lek op Paardenmarkt Ameide dagkampioen met New Forrest pony Morris

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen