
Slagerij Sterrenburg in Krimpen aan de Lek wint zesmaal goud bij vakwedstrijden
NieuwsKrimpen a/d Lek - Slagerij Sterrenburg uit Krimpen aan de Lek viel onlangs in de prijzen. Slager Pim Sterrenburg won bij vakwedstrijden van Stichting SlaVakto drie keer goud en drie keer goud met ster voor ambachtelijk geproduceerde versproducten.
De prijzen kwamen uit de vakwedstrijden van de Stichting SlaVakto (SlagersVaktoonstelling). Om goud te veroveren moet een product minimaal 97 van de 100 punten scoren. Dat lukte bij de lunchworst, beenham en kip honing salade. De peper salami, de Saksische smeerleverworst en de bruine bonen soep scoorden het maximaal te behalen aantal punten. De juryleden beoordeelden de producten op smaak en geur. Ze bekeken ook de snijvlakken en het uiterlijk, want een product moet er goed uitzien.
"Mijn naam staat op de certificaten, maar zonder mijn personeel had ik deze mijlpaal nooit bereikt", zegt Pim Sterrenburg.
Derde generatie in familiebedrijf
Slagerij Sterrenburg staat voor ouderwetse kwaliteit in een moderne slagerij. Naast de vele vleesspecialiteiten maakt Pim Sterrenburg met zijn gekwalificeerde personeel producten met een authentieke smaakbeleving. De trouwe klantenkring ervaart al decennia dat het familiebedrijf aan alle voorwaarden voldoet.
Pim Sterrenburg (27) is de derde generatie in het familiebedrijf. Hij volgde een goede opleiding om in de voetsporen van zijn vader Wout Sterrenburg te treden. Dat opvolgingstraject kwam in een stroomversnelling na een ernstig ongeluk van zijn vader, die daarbij zijn linkeronderbeen verloor. Het bedrijfsovernamepad en de toekomstbestendigheid van de winkel waren toen al doorgelicht.
"Van jongs af aan werkte ik al in de winkel", zegt Pim Sterrenburg. "Na de middelbare school volgde ik de praktische opleiding van het slagersvak in Rijswijk, die ik op de slagersvakschool in Rotterdam afrondde. Stage liep ik in de zaak van mijn ouders."
Groter assortiment, ambachtelijke bereiding
Sinds 1948 staat de slagerij bekend als een kwaliteitszaak met mooie producten. Het assortiment is in de loop der jaren flink gegroeid. "Zo hebben de kant-en-klare maaltijden een enorme vlucht genomen en verwennen we onze klanten onder meer met de lekkerste patés, stamppotten en soepen", aldus Sterrenburg. "Het enige wat ongewijzigd is gebleven, is de ambachtelijke wijze waarop we onze producten bereiden. Precies dat maakt dit vak zo mooi en boeiend. Het allerbelangrijkste vind ik dat onze klanten tevreden de deur uitlopen."
Aanbiedingen en nieuwe wedstrijden
De toekomst ziet er veelbelovend uit voor de slagerij. Wout Sterrenburg kan door zijn handicap niet meer in de zaak werken, maar fungeert als klankbord voor zijn zoon.
"Met de bekroonde producten gaan we de komende weken mooie aanbiedingen doen", zegt Pim Sterrenburg. "In de toekomst laten we nog meer van onze versproducten op waarde beoordelen tijdens vakwedstrijden. Door uiterst precies te werken met de juiste en superverse grondstoffen, gecombineerd met ouderwetse recepten, proeven onze klanten het verschil."
Slagerij Sterrenburg zit aan De Markt 313 in Krimpen aan de Lek. Meer informatie staat op www.slagerijsterrenburg.nl.
Wim Kroone





















