
‘Van Mammoet tot Monnik’: De Muizenkuil reist met kinderen door de tijd
NieuwsAmmerstol – Het einde van de zomervakantie staat voor veel kinderen in Ammerstol en omgeving in het teken van Zomerkamp De Muizenkuil. Twee dagen lang kunnen ze zich uitleven tijdens een programma vol spelletjes, workshops, muziek en andere activiteiten. Het kamp vindt dit jaar plaats op vrijdag 28 en zaterdag 29 augustus en draait om een reis door de tijd, met als thema ‘Van Mammoet tot Monnik’.
De organisatie verwacht dit jaar ongeveer 120 kinderen. “Dat aantal blijft eigenlijk ieder jaar redelijk stabiel”, vertelt André Versteegh namens het organisatiecomité. “Wel merken we dat steeds meer kinderen uit omliggende dorpen meedoen of via familie en vrienden bij ons terechtkomen. Het kamp is er niet alleen voor kinderen uit Ammerstol, maar voor iedereen die mee wil doen.”
Nieuwe activiteiten en vertrouwde onderdelen
Tijdens het kamp kunnen kinderen deelnemen aan activiteiten die aansluiten bij het thema. Zo worden er speciale spellen en workshops georganiseerd rondom verschillende tijdperken. Daarnaast keren vertrouwde onderdelen terug, zoals het pannenkoekenfestijn, Happy Dance en de feestavond.
Volgens Versteegh onderscheidt De Muizenkuil zich doordat het kamp compact en intensief is. “Veel kampen duren een hele week. Wij kiezen bewust voor twee dagen vol activiteiten. Dat maakt het voor kinderen overzichtelijk en zorgt ervoor dat ze volop kunnen genieten.” De zondag na het kamp is bedoeld als rustdag, zodat de kinderen daarna weer fris aan het nieuwe schooljaar kunnen beginnen.
Tandenpoetskwartiertje met Moeder Muis
Jongere deelnemers kijken ieder jaar uit naar het tandenpoetskwartiertje, waarbij ze samen met Moeder Muis een verhaal lezen. Oudere kinderen genieten vooral van de springkussens, waterglijbaan en het populaire stratenspel, waarbij teams elkaar proberen te tikken en kaartjes verzamelen om de overwinning binnen te halen.
Achter de schermen werkt een grote groep vrijwilligers om het evenement mogelijk te maken. De organisatie bestaat uit twaalf mensen, aangevuld met ongeveer zeventig vrijwilligers die tijdens het kamp helpen. De voorbereidingen voor de volgende editie beginnen eigenlijk al direct na afloop van het kamp. Dit jaar wordt bovendien extra vooruitgekeken, want volgend jaar viert De Muizenkuil het 25-jarig jubileum.
Kamp doorstond zware storm
Door de jaren heen zijn er veel bijzondere momenten geweest. Zo moest het kamp twee jaar geleden tijdens een zware storm tijdelijk schuilen in de tenten. Dankzij een veiligheidsplan verliep dat volgens Versteegh goed. Maar vooral de vrolijke herinneringen blijven hangen, zoals deelnemers die zich volledig uitleven met verkleedkleding en tentversieringen. Ook speciale edities, zoals een winter wonderland en die met een roofvogelshow, staan nog goed in het geheugen.
Een belangrijk aandachtspunt blijven de kosten.
“Alles wordt duurder en ook de eisen rondom veiligheid nemen toe. Dankzij onze sponsoren en vrijwilligers kunnen we het gelukkig nog steeds organiseren.”
Uitkijken naar volgend jaar
De organisatie hoopt dat kinderen na afloop vooral een mooie herinnering meenemen. “Dat ze plezier hebben gehad, nieuwe dingen hebben ontdekt, creatief bezig zijn geweest en samen met anderen mooie momenten hebben beleefd. Dat ze na afloop alweer uitkijken naar volgend jaar.”
Meer informatie over Zomerkamp De Muizenkuil is te vinden op Facebook en Instagram (@zomerkampdemuizenkuil). Contact per e-mail is mogelijk via info@zomerkampdemuizenkuil.nl





















