
Bert Luijendijk stelt zich kandidaat als lijsttrekker 50PLUS bij waterschapsverkiezingen
NieuwsKrimpen a/d IJssel – Bert Luijendijk stelt zich kandidaat voor het lijsttrekkerschap van 50PLUS bij de verkiezingen voor het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard op 17 maart 2027.
Met zijn kandidatuur wil Luijendijk de belangen van inwoners en ondernemers nadrukkelijker op de agenda zetten. Volgens hem staat het waterschap voor grote uitdagingen op het gebied van waterveiligheid, schoon oppervlaktewater, klimaatadaptatie en een doelmatige besteding van publieke middelen.
Bestuurlijke ervaring
Luijendijk brengt ruime bestuurlijke ervaring mee. Hij was gemeenteraadslid in Rotterdam en Krimpen aan den IJssel, oprichter en fractievoorzitter van Stem van Krimpen en vervulde diverse management- en bestuursfuncties. Jarenlang zette hij zich in voor de belangen van de binnenvaart, waarbij waterbeheer, vaarwegen en samenwerking met overheden een belangrijk onderdeel vormden van zijn werk.
Met die ervaring wil hij een brug slaan tussen inwoners en het waterschapsbestuur. Hij vindt dat besluiten begrijpelijk moeten zijn, gebaseerd op deskundigheid en gericht op een betaalbare toekomst.
"Het waterschap vervult een van de belangrijkste overheidstaken van ons land: droge voeten, schoon water en een veilige leefomgeving. Juist daarom verdienen inwoners een bestuur dat niet alleen deskundig is, maar ook zorgvuldig omgaat met gemeenschapsgeld en oog heeft voor de dagelijkse praktijk", aldus Luijendijk.
Verstandig investeren
De Krimpense politicus wil zich inzetten voor een transparant en toekomstgericht waterschap. "We moeten verstandig investeren in waterveiligheid en klimaatbestendigheid, zonder de rekening onnodig bij inwoners neer te leggen. Luisteren naar de praktijk moet daarbij altijd voorop staan."
De kandidaatstelling past binnen de ambitie van 50PLUS om ook bij de komende waterschapsverkiezingen een herkenbare stem te laten horen voor goed bestuur, verantwoord financieel beleid en een veilige leefomgeving.




















