Afbeelding
Foto: Zilvermuseum Schoonhoven

Nederlands Zilvermuseum wordt decor van kindervoorstelling Please Don’t Touch

Nieuws


Schoonhoven - Tijdens de zomervakantie is er in het Nederlands Zilvermuseum van alles te beleven voor kinderen. Naast een edelsteenspeurtocht en vele creatieve kinderworkshops staat ook de beeldende theatervoorstelling Please Don’t Touch van Studio DOOP op het programma. Op woensdag 22 juli en woensdag 26 augustus ontdekken kinderen met de voorstelling wat kunst waardevol maakt.

Het zomerprogramma staat in het teken van Blinky, de nieuwsgierige vogel die dol is op alles wat glimt. Zelf mag hij de museumzalen niet in, dus vraagt hij kinderen om op onderzoek uit te gaan.

Wanneer wordt iets kunst?

In Please Don’t Touch belanden kinderen in een museum waar alles onder controle lijkt. Totdat een ijverige beveiliger tijdens het schoonmaken een eeuwenoud kunstwerk per ongeluk verandert in een hoop klei. Zijn poging om de schade te herstellen groeit uit tot een avontuur waarin het kunstwerk steeds nieuwe vormen krijgt.

De beeldende voorstelling voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar stelt ondertussen grote vragen. Wat maakt een voorwerp waardevol? Is dat het materiaal, de leeftijd of het verhaal dat we eraan geven? En als niemand het verschil ziet, is iets dan eigenlijk wel veranderd?

Met humor en verbeelding nodigt Studio DOOP kinderen uit om met een open blik naar kunst en erfgoed te kijken.

Geïnspireerd door Please Touch

De voorstelling is inhoudelijk geïnspireerd op de tentoonstelling Please Touch in het Nederlands Zilvermuseum. Waar bezoekers in de tentoonstelling worden uitgenodigd om voorwerpen juist wél aan te raken en materialen te ervaren, onderzoekt de voorstelling hoe betekenis ontstaat en waarom mensen waarde toekennen aan objecten.

Please Don’t Touch is een initiatief van Studio DOOP, makers Daan Bosch en Joop Oonk, in samenwerking met het Nederlands Zilvermuseum en Kunstgebouw Zuid-Holland.

Praktische informatie

Please Don’t Touch is te zien op woensdag 22 juli en woensdag 26 augustus om 14.00 uur in het Nederlands Zilvermuseum in Schoonhoven. De voorstelling is geschikt voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar en maakt deel uit van het zomerprogramma met Blinky. Meer informatie en tickets zijn verkrijgbaar via de website van het museum.



Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 31 minuten geleden
Nieuwe ambulancepost moet aanrijtijden in Krimpen verbeteren: ‘Er zit een stijgende lijn in’
Afbeelding
Nieuws 1 uur geleden
Nederlands Zilvermuseum wordt decor van kindervoorstelling Please Don’t Touch
Afbeelding
Nieuws 1 uur geleden
Drukbezocht tuinconcert luidt zomerstop van koor Vriendschap in
Afbeelding
Sport 1 uur geleden
TCO maakt zich op voor open tennistoernooi

Advertenties uit de krant

Basisschool De Kromme Draai in Ammerstol.
Nieuws 1 uur geleden
SMK ziet kans voor Meergeneratiehof op oude schoollocatie Ammerstol
Afbeelding
Nieuws 22 uur geleden
Streekmuseum zoekt ambachtslieden voor Open Monumentendag
Afbeelding
Nieuws gisteren
Micha van Heemst (26) fractievoorzitter van Leefbaar Krimpen
Afbeelding
Nieuws 9 jul, 10:04
Leerlingen Het Octaaf brengen muziek naar bewoners Crimpenersteyn
Afbeelding
112 9 jul, 09:04
Diefstal uit vrachtwagen in Lekkerkerk: achtervolging eindigt in Rotterdam met aanhoudingen

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen