
Volle banen en veel plezier tijdens Zwemvierdaagse ’t Wilgerak: ‘schot in de roos’
NieuwsSCHOONHOVEN • Zwembad ’t Wilgerak in Schoonhoven kijkt terug op een zeer geslaagde Zwemvierdaagse. Met maar liefst 120 enthousiaste deelnemers werd de stijgende lijn van de afgelopen jaren overtuigend doorgezet.
Het evenement is inmiddels weer een vaste waarde op de zomerkalender, maar dat was een aantal jaren geleden wel anders.
“Toen de Zwemvierdaagse een tijdlang niet meer georganiseerd werd, dacht ik: waarom halen we het niet gewoon terug?”, zegt zwemjuf Faith Altena (22). "Drie jaar geleden zijn we er opnieuw mee begonnen. Dat bleek een schot in de roos.”
Van ruim 60 inschrijvingen tijdens de eerste editie en iets meer dan 80 vorig jaar, groeide het evenement dit seizoen door naar over de 120 zwemmers.
Mierennest in het water
Dit seizoen was Faith samen met haar collega Niels Klink (25) verantwoordelijk voor de organisatie. Beiden zetten zich, samen met de tien andere collega’s in het team, met hart en ziel in voor het zwembad.
Faith werkt 32 uur per week als verpleegkundige in WelThuis De Westerweeren in Bergambacht. Daarnaast is ze actief als badjuffrouw en geeft ze zwemles. Niet alleen in Schoonhoven, maar ook bij de Bergambachtse waterpolovereniging BZC.
Niels studeert rechten aan de universiteit en werkt in zijn vrije tijd als badmeester. "Het contact met de mensen is geweldig. Iedereen komt hier om het leuk te hebben”, is hun beider motivatie om hun vaste baan en studie te combineren met dit werk.
De zwemvierdaagse van afgelopen week volgde direct op een periode van ongewoon heet weer. “Het was hier een mierennest in het water”, lacht Niels. “Het water was op een gegeven moment ook warmer dan 30 graden. Het was afzien die dagen.”
Mooie balans
Het programma bood afgelopen week elke avond een mooie balans tussen sportiviteit en plezier. Tussen half zeven en zeven uur werden de verplichte baantjes getrokken. Om een medaille te verdienen moesten de zwemmers minimaal tien baantjes van in totaal 250 meter per avond afleggen, al kon er ook gekozen worden voor een grotere uitdaging van 500 meter of zelfs een kilometer. Daarna volgde een uur vol activiteiten, zoals waterspellen, aquafit en waterpolo.
Zelfs het onverwachte uitvallen van de brandweer op de laatste avond mocht de pret niet drukken. “Er was een flinke brand in de stad, dus die activiteit waarbij de kinderen natgespoten zouden worden, ging niet door”, zegt Faith. “Hoewel dit niet doorging, vermaakte de jeugd zich uitstekend.”
Twee deelnemers werden door het badpersoneel in het zonnetje gezet: de vijfjarige Seff Boere was de jongste en de 82-jarige Corry Mol de oudste deelnemer.
Toekomst
Met alle sportievelingen zat het bad dit jaar goed vol. Faith: "We denken erover na om volgend jaar met tijdsblokken te gaan werken. Dan kunnen we alle zwemmers nog beter over de avond verdelen. We gaan dan voor de 150 deelnemers!"
Niels ziet het in gedachten nog veel grootser worden: “Wat mij betreft maken we op de zonneweide met opblaasspullen een soort kermis van met leuke activiteiten.”
Dirk Molenaar




















