Robert van der Hek (r) ontvangt de Prijs voor de Nieuwsbladjournalistiek
Robert van der Hek (r) ontvangt de Prijs voor de Nieuwsbladjournalistiek Foto: Geurt Mouthaan

Het Kontakt-journalist Robert van der Hek: ‘Niet alleen maar achter de mailbox aan rennen, maar zelf op zoek naar mooie onderwerpen’

Nieuws

Krimpenerwaard - De Prijs voor de Nieuwsbladjournalistiek is toegekend aan de redactie van Het Kontakt-Krimpenerwaard. De jury was lovend over een 17 artikelen tellende reeks over woningnood in de Krimpenerwaard, geschreven door Robert van der Hek (met ondersteuning van Martijn Kuiler en Huub Lakerveld).

Volgens de jury diepte de redactie een urgent en actueel thema op overtuigende wijze uit. “Woningnood is een landelijk probleem, maar krijgt hier een duidelijk lokaal gezicht”, aldus het juryrapport. “De betrokkenheid van lezers en de zichtbare maatschappelijke impact maken dit tot een krachtig journalistiek project dat verder reikt dan alleen informeren.”

Thematische aanpak

Robert van der Hek won de Prijs voor de Nieuwsbladjournalistiek ook al in 2017, toen met een serie over ‘Armoede in de polder’. “Twee keer ingezonden en twee keer raak”, lacht de Giessen-Oudekerker. “Ik hou van een thematische aanpak en werd binnen de redactie gestimuleerd om meer de diepte in te gaan. Het thema woningnood leent zich hiervoor. Van een jongere die noodgedwongen nog bij zijn ouders op zolder woont tot senioren met een te grote woning die geen appartement kunnen vinden; en alles wat daar tussen zit.”

De serie leidde tot honderden reacties op social media en er werden vragen over gesteld in de Krimpenerwaardse gemeenteraad.

Stimulans

“Gaaf”, zegt Van der Hek over het voor de tweede keer winnen van de prijs. “Het voelt als waardering, maar nog meer als een stimulans. Niet alleen maar achter de mailbox aan rennen, maar zelf op zoek naar mooie onderwerpen. Het idee voor een nieuwe serie is inmiddels al geboren.”

De serie is eventueel terug te lezen via deze link

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Sport 36 minuten geleden
Krimpenerwaard Cup ook naar Ouderkerk
Reinout Oudijk, Jorrit Slaman en Niels van den Dool in een fraai hardloopdecor.
Sport 1 uur geleden
Lokale eer voor Oudijk en Van Schaik bij drukbezochte Haastrechtloop
Robert van der Hek (r) ontvangt de Prijs voor de Nieuwsbladjournalistiek
Nieuws 2 uur geleden
Het Kontakt-journalist Robert van der Hek: ‘Niet alleen maar achter de mailbox aan rennen, maar zelf op zoek naar mooie onderwerpen’
Spirit - Hardinxveld (5-1). Spirit promoveert naar de 2e klasse, Hardinxveld blijft derdeklasser.
fotoreportage en korte video’s 3 uur geleden
Superieur Spirit promoveert ten koste van matig Hardinxveld naar tweede klasse

Advertenties uit de krant

Op de foto met de imposante snoek.
Nieuws gisteren
Gemaal Haastrecht zet met BIG 5 bijzondere waterdieren in de schijnwerpers
Afbeelding
foto’s gisteren
Ruim 350 wandelaars doen mee aan Avondvierdaagse Krimpen aan de Lek
Erkenning met de derde Lean & Green Star voor Zijderlaan.
Zakelijk gisteren
Schonere vrachtwagens, groene brandstof en elektrisch vervoer: derde ster voor Zijderlaan
Een deel van het Team Willeskoppig bij het beeld van de Willeskopper Stier.
Nieuws gisteren
Fiets of wandel mee voor meer onderzoek naar hersenkanker
Afbeelding
update 12 jun, 16:53
‘Ruimte voor elkaar’: nieuwe coalitie presenteert plannen voor Krimpenerwaard

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen