Bert Verveer.
Bert Verveer.

Lintje eert inzet van vrijwilligers Jos en Bert voor knotwilg in de Krimpenerwaard

Nieuws 162 keer gelezen

Krimpen a/d IJssel - Jos de Nood en Bert Verveer van Knotgroep Krimpen hebben vrijdag een koninklijke onderscheiding ontvangen tijdens de jaarlijkse lintjesregen in Krimpen aan den IJssel. Zij waren twee van in totaal veertien Krimpenaren die dit jaar werden geëerd. Hun jarenlange inzet voor het behoud van de knotwilg in de Krimpenerwaard werd daarmee beloond.

Met een list lokte het bestuur vrijwilligers Jos en Bert naar het Raadhuis van Krimpen aan den IJssel, waar de burgemeester hen opwachtte. In aanwezigheid van familie en bestuursleden van de knotgroep reikte de burgemeester de onderscheidingen voor Lid in de Orde van Oranje-Nassau uit als beloning voor hun belangeloze vrijwillige inzet.

Compliment aan de hele groep

Het bestuur en de mede-vrijwilligers zijn er trots op. Voorzitter Yolande Nederveen vindt eigenlijk dat alle vrijwilligers van de groep een lintje verdienen. "Deze koninklijke onderscheiding zien we als een mooie persoonlijke waardering voor Jos en Bert én als een compliment aan de gehele groep die zich inzet voor de natuur in de Krimpenerwaard.”

De onderscheiding omschrijft het bestuur als "een kroon op hun jarenlange werk in het veld en op de achtergrond als bestuurder."

Tijdens het knotseizoen werken De Nood en Verveer met veel inzet en plezier op verschillende locaties in en om Krimpen aan den IJssel. Daarnaast steken ze veel tijd in de voorbereiding van het nieuwe seizoen en het onderhoud van het materiaal. De twee zijn inmiddels 80-plussers en hebben onlangs een stap terug gedaan door hun bestuurstaken over te dragen aan de jongere garde. Toch zullen zij ook komend seizoen, dat in november begint, weer actief zijn in het veld.

<p>Jos de Nood.</p>
Jos de Nood. ( )

De wortels van de knotgroep liggen in de jaren zeventig. Toen dreigde de knotwilg uit het polderlandschap te verdwijnen door schaalvergroting in de landbouw en gebrek aan onderhoud. Jos de Nood zag het verval met lede ogen aan en nam het behoud van de boom in de Krimpenerwaard voor zijn rekening. Samen met een groep natuurliefhebbers verzorgde hij het onderhoud op een aantal percelen.

Openhaardhout

"De vrijwilligers hielden in de eerste plaats van het werken in de buitenlucht. Dat een ieder na de gedane arbeid wat hout voor de openhaard mocht meenemen, heeft ook aan de goede opkomst bijgedragen", memoreert De Nood.

Ruim vijftig jaar later zijn er nog steeds veel vrijwilligers met een groen hart. Tijdens de wintermaanden ontdoen zij talloze wilgen van hun takken, zodat in het voorjaar insecten zich er kunnen voeden en vogels zich er kunnen nestelen. Zo blijft ook de karakteristieke knotwilg met zijn knoestige stam en grillige vorm een vertrouwd beeld in het landschap.


Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
video 16 minuten geleden
Hardlopers zetten Krimpen aan den IJssel in oranje sfeer voor Koningsdag
Afbeelding
foto’s 46 minuten geleden
Scouting Krimpen aan de Lek haalt flinke lading spullen op voor rommelmarkt op Koningsdag
Bert Verveer.
Nieuws 1 uur geleden
Lintje eert inzet van vrijwilligers Jos en Bert voor knotwilg in de Krimpenerwaard
Afbeelding
foto’s 1 uur geleden
Van stal naar wei: koeien vieren voorjaar bij kaasboerderij Boer Bas

Advertenties uit de krant

Nienke Veenhoven en Sofie van Rooijen.
Sport 6 uur geleden
Wielerronde Lekkerkerk presenteert eerste namen vrouwenpeloton
Afbeelding
Nieuws 7 uur geleden
Topbiljarter Dick Jaspers te gast in Schoonhoven
Afbeelding
112 8 uur geleden
Negen aanhoudingen na plofkraken in Duitsland en Zwitserland: ook doorzoeking in Krimpen
Afbeelding
Nieuws 8 uur geleden
Provincie trekt geld uit voor onderhoud Krimpenerhout en Loetbos
Aan de slag met het nieuwe materiaal.
Nieuws gisteren
CBS De Wegwijzer versterkt onderwijsaanbod met praktijkklas

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen