Nienke Veenhoven en Sofie van Rooijen.
Nienke Veenhoven en Sofie van Rooijen. Foto: Wielerronde Lekkerkerk

Wielerronde Lekkerkerk presenteert eerste namen vrouwenpeloton

Sport 157 keer gelezen

Lekkerkerk – De organisatie van de Wielerronde van Lekkerkerk heeft de eerste namen voor de koers op Hemelvaartsdag bekendgemaakt. Met Nienke Veenhoven, Sofie van Rooijen en Floortje Mackaij wordt voorgesorteerd op een aantrekkelijke wedstrijd op donderdag 14 mei.

Nienke Veenhoven, uitkomend voor Team Visma | Lease a Bike, geldt als een van de grootste sprinttalenten van Nederland. Ze liet dit seizoen al van zich horen met een podiumplaats in de Scheldeprijs en staat bekend om haar snelheid en sterke positionering in de finale.

Ook Sofie van Rooijen, rijdend voor UAE Team ADQ, is een uitgesproken sprinter. Zij beschikt over een krachtige eindsprint en weet zich goed te handhaven in het peloton. In een criterium als dat van Lekkerkerk kan zij volgens de organisatie het verschil maken door vroeg aan te vallen en de koers open te breken.

Ervaring en koersinzicht

Met Floortje Mackaij voegt de organisatie nu ook ervaring en koersinzicht toe aan het deelnemersveld. De renster van Movistar Team rijdt al jarenlang mee in de internationale top en geldt als een vaste waarde in het vrouwenpeloton.

Mackaij won in haar carrière onder meer de klassieker Gent-Wevelgem en behaalde meerdere successen in teamverband, waaronder een wereldtitel ploegentijdrit. Ze staat bekend als een slimme en veelzijdige renster, die zowel in klassiekers als in lastige finales goed uit de voeten kan.

De Wielerronde van Lekkerkerk wordt verreden op donderdag 14 mei, Hemelvaartsdag. De komende weken maakt de organisatie nog meer namen bekend.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Nienke Veenhoven en Sofie van Rooijen.
Sport 1 uur geleden
Wielerronde Lekkerkerk presenteert eerste namen vrouwenpeloton
Afbeelding
Nieuws 2 uur geleden
Topbiljarter Dick Jaspers te gast in Schoonhoven
Afbeelding
112 3 uur geleden
Negen aanhoudingen na plofkraken in Duitsland en Zwitserland: ook doorzoeking in Krimpen
Afbeelding
Nieuws 3 uur geleden
Provincie trekt geld uit voor onderhoud Krimpenerhout en Loetbos

Advertenties uit de krant

Aan de slag met het nieuwe materiaal.
Nieuws 20 uur geleden
CBS De Wegwijzer versterkt onderwijsaanbod met praktijkklas
Afbeelding
Nieuws 22 uur geleden
Koningsdag in de Krimpenerwaard: dit staat er op het programma (1)
Afbeelding
Nieuws 22 uur geleden
Koningsdag in de Krimpenerwaard: dit staat er op het programma (2)
De eerste in de rij die een 'lintje' kreeg was Joke Zwijnenburg.
Nieuws 22 uur geleden
Zestien inwoners verrast met lintje tijdens feestelijke ronde door Krimpenerwaard
Afbeelding
Nieuws gisteren
Lintjesregen daalt neer op Krimpen: veertien inwoners geëerd met koninklijke onderscheiding

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen