• Het perceel IJssellaan 30 in Ouderkerk aan den IJssel, met op de achtergrond de bedrijfsbebouwing.
• Het perceel IJssellaan 30 in Ouderkerk aan den IJssel, met op de achtergrond de bedrijfsbebouwing. Foto: Google Maps

Verzoek tot bouw dertig woningen aan IJssellaan Ouderkerk a/d IJssel

Nieuws

OUDERKERK AAN DEN IJSSEL • Ruim dertig woningen aan de IJssellaan 30 in Ouderkerk aan den IJssel in plaats van een (voormalige) bedrijfslocatie. Dat is het verzoek dat voorligt aan de gemeenteraad. 

Op het perceel bij de dijk tussen Ouderkerk en Gouderak zijn diverse typen woningen gepland. 

De beoogde verkoopprijzen liggen in het midden- en het hogere prijssegment en moeten hiermee de doorstroming bevorderen. Voor zeven rijwoningen wordt een ‘koopinstapregeling’ toegepast, waardoor deze bereikbaar moeten zijn voor huishoudens met een lager inkomen, waaronder starters en jonge gezinnen. Het plan voorziet niet in sociale huurwoningen.

Zienswijzen
Omwonenden hebben zienswijzen tegen het plan ingediend. De bezwaren richten zich met name op de verkeersveiligheid, overlast tijdens de uitvoering van de werkzaamheden, het parkeren en de risico’s van schade aan (niet onderheide) bestaande woningen. Naar aanleiding hiervan zijn volgens het college van B&W enkele aanpassingen doorgevoerd in het plan.

In een toelichting: ‘Vanwege de huidige staat van de IJssellaan komt er een aparte, tijdelijke bouwweg voor zwaar verkeer. Ook andere toepassingen moeten hinder en schade in de sanerings- en bouwfase beperken’.

Verbetering
Het plan is volgens B&W een ‘verbetering van de ruimtelijke kwaliteit ter plaatse’: ‘Een (voormalig) bedrijfsperceel in een bebouwingslint wordt omgezet naar een dorps en groen woonerf’.

De (ernstig) vervuilde grond op de locatie moet worden gesaneerd: ‘De verontreinigde grond wordt ontgraven en afgevoerd’.

Overleg
Van een verkeersonveilige situatie of een onevenredige toename van het aantal verkeersbewegingen is volgens B&W geen sprake:

‘Omdat de bedrijfsbestemming verdwijnt, is in ieder geval sprake van een afname van (vracht)verkeer van en naar het bedrijventerrein. Het aantal verkeersbewegingen na realisatie van de nieuwe woningen komt ver onder de maximum voorgeschreven intensiteit voor erftoegangswegen te liggen. Alleen bestemmingsverkeer maakt gebruik van de IJssellaan. Door de beperkte rijbaanbreedte in combinatie met geparkeerde auto’s ligt de snelheid van het autoverkeer laag. Inmiddels is er overleg geweest met enkele bewoners over renovatie dan wel reconstructie van de IJssellaan’.

Het plan ligt dinsdag 10 oktober (aanvang 20.00 uur) voor in de commissie Ruimte en Financiën, waarna het wordt besproken in de gemeenteraad.

Robert van der Hek

Redacteur / coördinator van Het Kontakt - Krimpenerwaard

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 7 uur geleden
Rommelmarkt Stolwijk levert kleine 12.000 euro op voor kerkonderhoud
Afbeelding
foto’s 18 uur geleden
Ruim 700 wandelaars trotseren hitte tijdens avondvierdaagse in Schoonhoven: ‘Heel veel verzoeken voor kortere afstand’
Tessa van Sterkenburg.
interview #trotsopdeboer 18 uur geleden
Agrifotograaf Tessa van Sterkenburg combineert werk als boerin met fotografie
Afbeelding
112 18 uur geleden
Kindje van twee bevrijd uit oververhitte auto in Krimpen aan den IJssel

Advertenties uit de krant

Afbeelding
video/foto’s 18 uur geleden
Jubileumeditie Zwemvierdaagse in Haastrecht: vijftig keer en Mieke was er alle keren bij
Afbeelding
Nieuws 19 uur geleden
Van landbouwgrond tot natuurgebied in Krimpenerwaard: jarenlange stress en onzekerheid bij boeren
De gekantelde vrachtwagen.
update 19 jun, 16:31
Vrachtwagen gekanteld op N210 bij Krimpen aan de Lek
Marjolein Vink namens Bibliotheek Krimpenerwaard: ‘Iedereen kent wel mensen die moeite hebben met taal, rekenen of de computer’.
Nieuws 19 jun, 16:00
‘Zie jij het?’ vraagt aandacht voor mensen die moeite hebben met taal en computer
Vlnr: Jasper Hoek (directeur DUS bv), Martin van Cappellen (bedrijfsleider Van Wijnen Stolwijk) en Mira Groeneveld (projectleider Bouwcollege Wielewaal).
Zakelijk 19 jun, 15:37
DUS bv uit Schoonhoven stapt in Bouwcollege Wielewaal

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen