• Foto gemaakt door Marielle Jurvillier in het kader van een wedstrijd met als thema 'Vorm en kleur'. De foto wordt geëxposeerd tijdens KunstWaan.
• Foto gemaakt door Marielle Jurvillier in het kader van een wedstrijd met als thema 'Vorm en kleur'. De foto wordt geëxposeerd tijdens KunstWaan. Foto: Mariëlle Jurvillier

Grote regio-expositie 'KunstWaan' in De Zwaan

Algemeen

BERKENWOUDE • CC De Zwaan in Berkenwoude is zaterdag 18 januari het decor van een grote kunstexpositie, de KunstWaan. Meer dan veertig exposanten, zowel amateurs als professionele kunstenaars, tonen hun werk.

Te zien zijn schilderijen, keramiek, fotografie, pentekeningen, sieraden, beelden, mozaïek en etsen. De twee basisscholen in Berkenwoude, De Wegwijzer en De Polsstok, zijn eveneens vertegenwoordigd op deze bijzondere expositie.

Een greep uit de exposantenlijst: Marian Timmer, Tawab Safi, Jan Trouwborst, Pieter Antonie van der Velden, Rob Timmer, Anneke Slappendel, Martijn Duifhuizen, Ina Hoeneveld, Loes Ambrosius, Nadina van Kleef, Jan Luijt, Sonja van Dijk en Petra de Jong van Kleigoed.

Om 10.00 uur openen wethouder Ben Bening en Polderdichter Teus Stouthart de expositie. Freek, Dirry en Albert geven de opening een muzikaal tintje. Teus Stouthart schreef speciaal voor deze expositie een gedicht, dat hij tijdens de opening zal voordragen.

Organisatie
De organisatie van Kunstwaan is in handen van kunstenares Samantha van der Wouden en amateurfotografe Marielle Jurvillier.

"Dit initiatief is ontstaan, omdat er zoveel talent in Berkenwoude en omgeving is. Het leek ons leuk om al deze mensen een kans te bieden om hun werk tentoon te stellen. En mochten ze elkaar nog niet kennen, dan kunnen ze gelijk met elkaar kennismaken. Bezoekers kunnen met kunstenaars praten, hun werk bewonderen en natuurlijk werk aanschaffen.

Workshops
Naast kunst bezichtigen is er de hele dag van alles te doen. Zo zijn er workshops en lezingen. Kunstenaar Tawab Safi zal namen van bezoekers kalligraferen; Roland Reget geeft informatie over portretfotografie en maakt eveneens portretten.

Er is een doorlopende mozaïek-workshop door Adriana Zoon van Paradise Mosaics en bezoekers kunnen meeschilderen aan een immens schilderij.

Nadina van Kleef geeft om 11.00 en 14.00 uur een lezing over H2Oil. Professioneel fotografe Merel van Merel Shoot It maakt tijdens de KunstWaan de hele dag portretfoto's. Jan Luijt geeft van 11.00 tot 12.30 uur een workshop etsen (inschrijven à 10 euro kan via jhluijt@hetnet.nl)

De muzikanten zorgen de hele dag voor livemuziek.

Robert van der Hek

Redacteur / coördinator van Het Kontakt - Krimpenerwaard

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De voormalige gemeentewerf aan De Smaragd 7 in Schoonhoven.
Nieuws 6 uur geleden
Ondernemers verliezen rechtszaak tegen nieuwe locatie brandweerkazerne Schoonhoven
Afbeelding
Nieuws 7 uur geleden
Zorgboerderij Benedenberg viert vijfjarig bestaan
Op excursie door Natuurrijk.
Nieuws 12 uur geleden
Groep 4 Het Kompas leert over vlinders in Natuurrijk: ‘Wauw, wat is het hier mooi’
Afbeelding
Nieuws 13 uur geleden
Gouds Montmartre en Goudse Kaasmarkt afgelast wegens verwachte hitte

Advertenties uit de krant

Afbeelding
112 14 uur geleden
Vrachtwagen en lijnbus botsen op N207 tussen Bergambacht en Stolwijk
Afbeelding
112 15 uur geleden
Scooterrijder (19) onder invloed na achtervolging in Schoonhoven aangehouden
Detail of Dutch police officer, with portable or radio. Focus on badge
112 22 jun, 18:07
Jongen (17) aangehouden na agressief gedrag tegen politie in Stolwijk
De leerlingraad.
Nieuws 22 jun, 15:27
Sponsorloop Het Kompas: 4.000 euro voor CliniClowns
Afbeelding
advertorial 22 jun, 15:00
Uitvaartcentrum Lekkerkerk dagelijks bemand

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen