Harry en Cora van der Elst in hun winkel aan de Plantageweg.
Harry en Cora van der Elst in hun winkel aan de Plantageweg. Foto: Bert Bons

Malibu Damesmode stopt ermee: ‘Heel jammer voor het dorp’

Zakelijk

Alblasserdam – Harry en Cora van der Elst van Malibu Damesmode gaan ermee stoppen. De grote uitverkoop is al een poosje aan de gang. Op woensdag 15 juli sluit de winkel definitief.

Daarmee komt er een einde aan een tijdperk van 43 jaar, waarin Malibu Damesmode een begrip is geworden in Alblasserdam.

“Ik vind het jammer voor het dorp dat we gaan sluiten”, vertelt Cora. Ze legt uit: “Je kunt straks voor vrouwen die niet graag online shoppen, maar moeilijk goede broeken kopen in het dorp.”

Grote en trouwe klantenkring

Malibu Damesmode heeft in de loop der jaren een grote en trouwe klantenkring opgebouwd. Met pijn in hun hart nemen ze afscheid van deze mensen, die soms zomaar even de zaak binnen lopen voor een praatje.

“We kennen velen van hen heel goed en weten precies wat hun smaak is en hoe we ze kunnen helpen. Ze komen vaak ook binnen met de opmerking ‘Ik zoek wat leuks’ en dan gaan wij aan de slag voor ze. Het lukt eigenlijk altijd om de juiste kleding bij de juiste persoon te vinden.”

Ruime ervaring opgedaan

Harry en Cora hebben dan ook ruime ervaring opgedaan. Heel even werkte Cora bij Nedstaal en had Harry zijn bloemenzaak op het Makado. Samen begonnen ze in 1983 met de damesmodezaak. Eerst op de plek waar nu de Dirk van de Broek zit, iets verderop aan de Plantageweg, en sinds 1991 op de huidige locatie op nummer 15.

Even heeft met name Harry zich bezig gehouden met een aparte winkel met herenmode, maar dat was geen succes. “Mannen hebben ander koopgedrag dan vrouwen”, vat Harry samen. Na dat experiment werd alle aandacht weer gericht op alleen de vrouwen. En met succes. De winkel breidde uit en de benedenverdieping werd verkoopruimte.

“Toen corona kwam, werd alles anders. We verkleinden de winkel en moesten toen ook helaas afscheid nemen van ons personeel. Sommigen hadden hier bijna 30 jaar gewerkt.”

Vrouwen die niet graag online kopen

Na die moeilijke periode is alweer heel snel veel beter gegaan met de winkel. Cora: “De laatste jaren hebben we het echt heel druk gehad. Er zijn veel vrouwen die niet graag online kopen, maar graag advies willen hebben in de winkel. En ze vinden het ook belangrijk om de kleding even rustig te kunnen passen.”

Het helpen van klanten kostte daardoor soms best veel tijd. “Maar we hebben dat altijd met veel plezier gedaan. De winkel is soort een kindje geworden van ons. Het zal best moeilijk zijn om straks definitief de winkel te sluiten, maar het is mooi geweest. Ik ben 70 geworden en Harry is 64. We gaan met pensioen en hopen daarvan nog lang van te genieten!”

Malibu Damesmode kon geen opvolger vinden en sluit daarom definitief de deuren. Harry en Cora gaan de winkelruimte verhuren aan een praktijk voor kinderfysiotherapie. Tot aan de winkelsluiting op 15 juli wordt de resterende dameskleding met steeds meer korting verkocht.

Laatste nieuws

De vereniging wil mensen laten kennismaken met de sport.
Nieuws 31 jul, 20:17
Alblasserdamse Tennis- en Padelvereniging nodigt 50-plussers uit
De ontvoerde en opgesloten vrouw wist te ontsnappen uit de kofferbak van een auto.
Nieuws 31 jul, 19:53
Vrouw wordt ontvoerd vanaf carpoolplaats Papendrecht en opgesloten in auto
Afbeelding
Nieuws 31 jul, 13:37
Wethouder De Deugd: ‘Alblasserdam heeft achterstand huisvesten van statushouders ingelopen’
Country line dansen op het plein.
Nieuws 31 jul, 11:09
Zomerse activiteiten bij Het Brughuis in Alblasserdam: beweegfestijn, concert, wandeling en gym

Advertenties uit de krant

De wandeling voert langs plekken waar vrijwilligerswerk wordt gedaan.
Nieuws 31 jul, 10:48
Papendrechters kunnen vrijwilligerswerk ontdekken op Doe Mee Route
De hulpdiensten ontruimden het winkelcentrum.
Nieuws 31 jul, 10:25
Makado Alblasserdam ontruimd wegens brand in supermarkt
Den Hollander werkte sinds vorig jaar bij Maat Transport.
Nieuws 31 jul, 10:19
Collega’s Maat zamelen geld in voor nabestaanden van Gerben den Hollander (19)
Agenten namen de verwarde vrouw mee.
Nieuws 31 jul, 10:11
Verwarde vrouw veroorzaakt onrust bij Lammetjeswiel Alblasserdam
Afbeelding
112 30 jul, 15:39
FIOD doet inval bij bedrijf in Alblasserdam: zeker drie aanhoudingen

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen