De entree van winkelcentrum Westpolder die gesloten gaat worden.
De entree van winkelcentrum Westpolder die gesloten gaat worden. Foto: Bert Bons

Eigenaar Van der Vorm reageert op verhuizing Lidl naar winkelcentrum Westpolder: ‘Belangrijk voor toekomstbestendigheid’

Zakelijk 17.680 keer gelezen

Papendrecht - Supermarkt Lidl gaat verhuizen van winkelcentrum De Meent naar winkelcentrum Westpolder in Papendrecht.

Het nieuws, dat vorige week bekend werd gemaakt in een publicatie van de gemeente Papendrecht in dit nieuwsblad, leidde tot bezorgde en boze reacties, en onbegrip.

D66 Papendrecht maakt zich zorgen over de manier waarop winkeliers en omwonenden zijn geïnformeerd over de plannen voor de verhuizing van Lidl naar winkelcentrum Westpolder en vroeg daarover opheldering bij de gemeente.

Veel onduidelijkheid

Voor de Lidl-vestiging moeten waarschijnlijk meerdere winkeliers hun plek opgeven, maar hierover bestaat nog onduidelijkheid. Lidl heeft op winkelcentrum Westpolder 1800 vierkante meter winkeloppervlak nodig. Meerdere winkeliers van de Westpolder voelden zich overvallen toen ze het nieuws vernamen en omwonenden vrezen overlast, omdat de supermarkt veel bezoekers zal trekken.

De parkeerplaatsen rondom het winkelcentrum zijn nu al regelmatig overvol. D66 Papendrecht vraagt aan de gemeente Papendrecht of er een onafhankelijk verkeersonderzoek is uitgevoerd naar de gevolgen van de 1800 vierkante meter grote supermarkt.

Toelichting eigenaar

Eigenaar Van der Vorm Vastgoed reageert op de reacties en licht de plannen toe. "Commercieel directeur René Voortmeijer: “Als eigenaar zijn we voortdurend bezig met het toekomstbestendig maken van dit winkelcentrum. We zien een leegstand van ongeveer 15 procent en zochten een oplossing daarvoor. Daarnaast hebben we te maken met wetgeving die ons dwingt om steeds meer te verduurzamen. Toen we vorig jaar in contact kwamen met Lidl en hun wens om te verhuizen vernamen, zijn we in gesprek gegaan en hebben een omgevingsvergunning ingediend. Toen die vorige week verleend werd, hebben we direct de winkeliers bij elkaar geroepen.”

“Hadden we dat niet eerder kunnen doen? Natuurlijk. Maar wat we geleerd hebben is dat je daarmee geen duidelijkheid creëert. Stel je voor dat we een half jaar geleden gemeld hadden dat Lidl mogelijk zou verhuizen. Dat zou veel onzekerheid en onduidelijkheid geven. En als je dan op een gegeven moment moet zeggen: ‘Het gaat toch niet door’. Dat is niet wijs. Toen de omgevingsvergunning afgegeven was, hebben we direct actie ondernomen richting de winkeliers. We zijn met hen in gesprek gegaan en voeren de komende weken nog meer gesprekken. Wat zijn hun wensen? Willen ze hun winkeloppervlak gelijk houden, of vergroten of verkleinen?”

Ruimtes verdelen

“Als die gesprekken afgerond zijn, kunnen we de ruimtes gaan verdelen”, vervolgt René Voortmeijer. “We sluiten daarbij niet uit dat voor sommige winkels verplaatsing naar buiten het winkelcentrum nodig zal zijn. Als dat nodig is, kijken we hoe we daarbij het best kunnen helpen.”

Volgens de commercieel directeur van Van der Vorm Vastgoed waren de reacties vanuit de winkeliers verschillend. “Het is natuurlijk wel een boodschap die je hoort. Als dat ingedaald is, snapt een deel het. Anderen willen meer gesprekken en meer duidelijkheid.”

Van der Vorm heeft inmiddels een tekening gemaakt van hoe het winkelcentrum er straks uit gaat zien, maar houdt een slag om de arm vanwege de wensen en plannen van de huidige winkeliers. “Voor ons is heel belangrijk dat er veel zelfstandige ondernemers blijven. Die hebben aantrekkingskracht op de omgeving en geven een belangrijke variatie op het winkelbestand in het winkelcentrum.”

Het is overigens niet de bedoeling dat het winkelcentrum gaat uitbreiden. “We blijven binnen de kadastrale tekening van het huidige pand”, legt Voortmeijer uit.
Wel gaat de entree aan de zuidoostzijde verdwijnen. Aan de zuidzijde, waar vroeger een entree zat naast de cafetaria, komt een nieuwe opening. Die komt globaal gezien tussen de huidige winkels van Kruidvat en Bakkerij Vlot.

Prioriteit bij winkeliers

“Maar onze eerste prioriteit ligt nu bij de winkeliers”, vervolgt René Voortmeijer. “We denken dat we twee tot drie maanden nodig hebben om hen goed te informeren en hun wensen te verwerken.”

”Ik verwacht dat de verbouwplannen voor het winkelcentrum pas na de zomervakantie definitief zullen worden. Wanneer de verbouwing vervolgens kan beginnen of afgerond is, is nu nog niet duidelijk.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Anja en Erik Vis in hun winkel aan de Brederodelaan.
Zakelijk 7 uur geleden
Ambachtelijke Slagerij Vis viert 25-jarig jubileum met prijzenactie
• Het Albert Schweitzer ziekenhuis.
Nieuws 17 apr, 19:47
Albert Schweitzer ziekenhuis: tijdens ransomware-aanval 7 april zijn geen patiëntgegevens ingezien of gestolen
Afbeelding
112 17 apr, 11:58
Ongeluk A15 zorgt voor verkeershinder tijdens spits en vakantieverkeer
Afbeelding
Nieuws 17 apr, 11:55
Papendrechtse brug gaat niet meer naar beneden door storing: files in de omgeving: storing sinds 12.00 uur verholpen

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 17 apr, 09:25
Geen centraal Koningsfeest in Alblasserdam: OCA slaat jaar over
Afbeelding
Nieuws 17 apr, 08:54
Willem de Zwijger College en Volksuniversiteit Papendrecht organiseren Klimaatexamen
Foto ter illustratie.
Nieuws 17 apr, 08:51
Jubileumjaar Alblasserwaard 750 opent met marathon door de polder
Afbeelding
Nieuws 17 apr, 08:45
QR-codes brengen beeldenpark Papendrecht tot leven
Afbeelding
Nieuws 17 apr, 08:39
Theater De Willem bereidt zich voor op nieuw seizoen, en Vrienden kunnen als eerste kaarten reserveren

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen