
PVV, VVD en OP bereiken akkoord over het vormen van een coalitie in Papendrecht: namen kandidaat-wethouders bekend
NieuwsPapendrecht - De PVV, de VDD en OP zijn het eens geworden over een coalitieakkoord en gaan samen een gemeentebestuur vormen in Papendrecht.
Dat meldt Ruud Lammers van OP (Onafhankelijk Papendrecht) op LinkedIn. Hij meldt dat er op vrijdag 26 juni een presentatie zal plaatsvinden van het coalitieakkoord tussen de drie partijen.
Het akkoord is tot stand gekomen na lange onderhandeling. Anderhalve maand geleden maakten de drie partijen bekend dat ze met elkaar in gesprek zouden gaan over de vorming van een nieuw gemeentebestuur.
De zeven fracties die niet betrokken zijn bij de onderhandelingen, vroegen zich deze week nog af wat de stand van zaken was. CDA, PRO, D66, SGP, 50PLUS, ChristenUnie en PAB stuurden een brief naar formateur Koen Becking met de vraag hoe lang het nog ging duren.
Daar lijkt nu met de Linkedin-post van Ruud Lammers duidelijkheid over te komen. Inmiddels is ook een brief van formateur Koen Becking aan de gemeenteraad openbaar geworden, waarin hij de coalitie aankondigt. Die brief is gedateerd op dinsdag 16 juni.
“Graag informeer ik u bij deze dat de onderhandelingen tussen de drie partijen in goede sfeer en met succes zijn afgerond. Op 16 juni zijn PVV, VVD en OP tot een coalitieakkoord gekomen. Een akkoord op hoofdlijnen dat richting geeft, maar ook ruimte laat. Een koersvaste agenda met voldoende flexibiliteit om in te spelen op nieuwe ontwikkelingen”, schrijft Koen Becking aan de gemeenteraad van Papendrecht
De beoogde wethouders zijn:
• Nikita de Ruiter (PVV)
• David Roelofs (VVD)
• Karin Boom (VVD)
• Ruud Lammers (OP)
De coalitie presenteert het akkoord in een persbijeenkomst op vrijdag 26 juni. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van donderdag 2 juli wordt het coalitieakkoord plenair besproken en wordt de raad gevraagd in te stemmen met de benoeming van de nieuwe wethouders.





















