• Een artist impression van een deel van het nieuwbouwproject KLOOS.
• Een artist impression van een deel van het nieuwbouwproject KLOOS. Foto: Aangeleverd

Taskforce Bouwen start in Drechtsteden om woningbouw vlot te trekken: ‘Zeer complex project is KLOOS’

Nieuws

Drechtsteden - Woningbouw een duw in de rug geven. Dat is het doel van de nieuwe Taskforce Bouwen van Smart Delta Drechtsteden.

Plannen die jarenlang op de plank liggen, aanpakken. Blokkades wegnemen. Regionale afspraken om nieuwe woningen daadwerkelijk bouwen. Smart Delta Drechtsteden legt de lat hoog met de Taskforce Bouwen.

Daarmee moet een jarenlang stagnerende samenwerking, wantrouwen en het uitblijven van woningbouwafspraken binnen de Drechtsteden doorbroken worden.

Woontop op 4 maart

Als eerste moeten gemeenten en corporaties in beeld brengen welke veranderingen nodig zijn. Hiervoor vindt 4 maart een woontop plaats. In nieuwe afspraken vertalen partijen de regionale opgave naar bijdragen per gemeente.

Ook komen er afspraken over welke projecten en initiatieven wel en niet opgepakt worden. Vrijblijvendheid is volgens Smart Delta Drechtsteden dan voorbij. ‘Gemeenten die achterblijven, worden ondersteund of aangesproken.’

‘Vergunningen rond flora en fauna’

Jaap Paans, oud-burgemeester van Alblasserdam en voorzitter van de Regionale Bouwtafel van Smart Delta Drechtsteden, licht toe: “De belemmeringen gaan vooral om randvoorwaarden, zoals vergunningen rond flora en fauna en netcongestie. Experts in de taskforce geven hun visie en dragen oplossingen aan of openen deuren naar andere experts.”

Vicieuze cirkel bij bouwproject KLOOS

Gevraagd naar een voorbeeld noemt Smart Delta Drechtsteden KLOOS in Alblasserdam. ‘Dit is een zeer complex project. Om te kunnen starten is het belangrijk om 70 procent verkocht te krijgen, maar omdat er nog gesloopt en gesaneerd moet worden, is het een langdurig traject.’

Voor potentiële kopers vormt dit een belemmering. ‘Omdat dit een lange horizon is om een financiering vast te leggen. Zo raakt het project in een vicieuze cirkel die doorbroken moet worden. Hiervoor moeten oplossingen gevonden worden, bijvoorbeeld in de vorm van een garantiefonds. Maar dit vergt veel voorbereidingen en is niet even snel geregeld.’

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
112 4 uur geleden
Brandweer onderzoekt mogelijke koolstofdioxidelekkage bij supermarkt in Papendrecht
Echtpaar Gaal met burgemeester Van Driel.
Nieuws 23 uur geleden
Echtpaar Gaal uit Papendrecht 60 jaar getrouwd
Afbeelding
Nieuws gisteren
Kan Alblasserdam zelfstandig blijven? Nieuwe coalitie wil antwoord op die vraag in 2028 kunnen geven
Afbeelding
Nieuws gisteren
Bloeddonoren wellicht in Papendrecht doneren tijdens de brugsluiting, Sanquin zoekt plek voor mobiele bloedbank

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 26 jun, 12:48
Kunstinstallatie over PFAS-vervuiling te zien in bibliotheek Papendrecht
De opening van de Risk Factory Dordrecht.
Nieuws 26 jun, 12:39
Risk Factory Dordrecht opent deuren: kinderen leren spelenderwijs omgaan met gevaar
De vier beoogde wethouders, met v.l.n.r. David Roelofs (VVD), Karin Boom (VVD), Ruud Lammers (OP) en Nikita de Ruiter (PVV).
Nieuws 26 jun, 12:14
Coalitie in Papendrecht presenteert coalitieakkoord: ‘Niet links, niet rechts, maar Papendrechts’
Afbeelding
112 26 jun, 09:20
Meerdere politie-eenheden ingezet na conflict bij AMV-locatie Weteringsingel in Papendrecht
Afbeelding
Nieuws 26 jun, 09:17
Mannencirkel Drechtsteden biedt mannen ruimte om te praten en te luisteren

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen