
Bibliotheek Alblasserdam opent vriendenboek in strijd tegen dreigende sluiting
NieuwsAlblasserdam – De Bibliotheek AanZet in Alblasserdam heeft een vriendenboek geopend, waarin leden en bezoekers kunnen vertellen waarom de bibliotheek voor hem of haar belangrijk is.
De inzendingen worden vervolgens aangeboden aan de gemeenteraad. Daarmee wil de bibliotheek van Alblasserdam laten zien dat de voorziening behouden moet blijven in het Damdorp.
Ondanks dat het Rijk extra geld beschikbaar stelt en de Bibliotheekwet vanaf 2026 elke gemeente verplicht tot een goede bibliotheekvoorziening, staat de bibliotheek in Alblasserdam onder druk door voorgenomen bezuinigingen.
Daarom is de bibliotheek gestart met het vriendenboek. Dat ligt gereed in De Rederij, maar er is ook een online vriendenboek: https://forms.office.com/e/CBi7pruzjd..






















