• Bedrijventerrein Vinkenwaard Noord.
• Bedrijventerrein Vinkenwaard Noord. Foto: Geurt Mouthaan

Meerderheid raad Alblasserdam oneens met visie woningbouw college: ‘Richt je niet alleen op Vinkenwaard Noord, maar kijk ook naar Souburgh’’

Nieuws

ALBLASSERDAM • De mogelijkheden van woningbouw op Souburgh moeten ook onderzocht worden. De meerderheid van de Alblasserdamse raad corrigeert daarmee het college.

Want wethouders Ramon Pardo en Freek de Gier willen zich de komende jaren uitsluitend richten op het combineren van wonen en werken op Vinkenwaard Noord. Bouwen op Sourburgh? Dat past volgens hen niet in het gemeentelijke uitgangspunt van ‘Fit en Groen’. 

“Dat is zo’n beetje het enige argument om Souburgh af te serveren’, constateerde Eric Boersma (SGP). “We hebben in beslotenheid hier kort over gesproken, maar hebben niet de kans gekregen in de openbaarheid op basis van argumenten een keuze te maken.”

Ook steun van coalitiepartijen CDA en ChristenUnie

Steun kreeg hij niet alleen van de andere oppositiepartij - Haci Erdogan (PvdA): “Doe niet zo krampachtig en ga ook met Souburgh aan de slag.” -  maar ook van de coalitiepartijen ChristenUnie en CDA. 

Vooral de Alblasserdamse christen-democraten zijn voorstander van de locatie op de grens met Molenlanden. “Die voorkeur hadden we en houden we. Het stoort ons dat het college nu al een keuze voor Vinkenwaard Noord heeft gemaakt.”

Risico’s ontwikkelen Vinkenwaard Noord

Daarbij noemden deze partijen de risico’s die het ontwikkelen van Vinkenwaard Noord tot deels woongebied met zich meebrengt. Vervuilde bodem die gesaneerd moet worden, de rem op het investeringsklimaat op het bedrijventerrein en de weerstand van ondernemers. 

Vrijblijvendheid klinkt op papier mooi, maar in de praktijk werkt het niet 

‘Om bedrijven te verhuizen zijn wellicht honderden miljoenen euro’s gemoeid. Heeft het gemeentebestuur wel onderzocht wat de impact van de uitvoering van dit plan is?’ Het is één van de vragen die Ondernemerskring Alblasserdam en Ondernemersvereniging De Noord in mei aan de gemeente stelde. 

Eric Boersma: “U zegt: ‘Wij sturen geen bedrijven weg.’ Maar hoe wil je dat dan doen? Vrijblijvendheid klinkt op papier mooi, maar in de praktijk werkt het niet.”

‘Wij sturen inderdaad niemand weg’

Van de twee andere coalitiepartijen, VVD en D66, kwam wel steun voor de keuze voor Vinkenwaard Noord. Wethouder Ramon Pardo benadrukte in zijn reactie dat het college twee jaar heeft gewerkt om deze richting te kiezen. “Dit is het antwoord op de vraag die de raad ons heeft gesteld, over waar we in de toekomst woningbouw willen ontwikkelen.” 

En wethouder Freek de Gier: “Wij sturen inderdaad niemand weg. Maar er zitten bedrijven die niet kunnen groeien op Vinkenwaard Noord, die ons vragen om hen te helpen. Dat biedt zeker mogelijkheden. Het gaat om een combinatie van wonen en werken. Er zijn heel veel argumenten om daarnaar te gaan kijken.”

‘Twee bedrijven waarvan bedrijfsvoering niet echt onverenigbaar is met woningbouw’

Daarnaast wees Pardo op het feit dat er grenzend aan Vinkenwaard Noord al woningbouw wordt ontwikkeld, zoals het plan De Manege. “Er zijn twee bedrijven waarvan de bedrijfsvoering echt onverenigbaar is met woningbouw. Met hen zijn we al twe jaar in gesprek.” 

En wat betreft Souburgh: “Dat is verder van het dorp af en we zijn daar afhankelijk van een andere gemeente. Het is de vraag of je daar met elkaar uit gaat komen. Wij willen niet twee opties jarenlang in de lucht houden.”

Tijdens de raadsvergadering op 23 september neemt de raad een besluit over deze kwestie.

Geurt Mouthaan

Redacteur/fotograaf van Het Kontakt-Alblasserwaard en Het Kontakt-Klaroen.nl. Daarnaast actief voor de magazines van Kontakt Mediapartners.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
112 1 uur geleden
Motorrijder overlijdt na botsing met vrachtwagen op N214 bij Oud-Alblas
Een eerdere editie van het Muziekfeest Op Het Plein.
Nieuws 3 uur geleden
Gratis Muziekfeest Op Het Plein bij Excelsior Papendrecht
Afbeelding
Nieuws 8 uur geleden
Vinkenwaard Noord: 1.100 tot 1.400 woningen én investeren in bedrijven op deze locatie
De beoogde locatie voor een azc aan de Zwijnskade in Sliedrecht.
Nieuws gisteren
Coalitie Sliedrecht wil zich niet aan afspraak asielzoekers met Alblasserdam houden

Advertenties uit de krant

Foto ter illustratie, niet in Papendrecht genomen.
Nieuws 29 jun, 13:47
SGP stelt vragen over papierinzameling die stopt tijdens afsluiting Papendrechtsebrug
Emily Visscher met haar bronzen plak.
Sport 29 jun, 12:20
Papendrechtse Emily Visscher (11) pakt brons én goud op NK Ritmische Gymnastiek
Een veenweide, elders in het land.
Nieuws 29 jun, 10:53
Informatieavond over natuurontwikkeling in polders bij Kinderdijk
Afbeelding
Nieuws 29 jun, 09:30
Tennisclub en restaurant in Papendrecht zamelen geld in voor Quiet Drechtsteden
Afbeelding
Zakelijk 29 jun, 09:27
Uitverkoop bij Kledingenzo in Sliedrecht: alles voor de halve prijs

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen