Afbeelding
Foto: Zembla

Gemeente Alblasserdam biedt Chemours gesprek aan over PFAS: ‘Om lange gerechtelijke procedures te voorkomen’

Nieuws

ALBLASSERDAM • In een brief aan Chemours, Du Pont en Corteva biedt het Alblasserdamse gemeentebestuur een gesprek aan om lange gerechtelijke procedures over PFAS te voorkomen.

Daarbij verwijst de gemeente naar de uitspraak van de Rechtbank Rotterdam van 27 september in de zaak over de uitstoot van PFAS die Dordrecht, Papendrecht, Sliedrecht en Molenlanden aangespannen hadden tegen deze drie bedrijven. 

Voordat Alblasserdam de gang naar de rechter maakt, wil de gemeente kijken wat er in onderling overleg mogelijk is. Op tafel komt dan de vervuiling met PFAS van het water in het Lammetjeswiel en de boezem van Kinderdijk. ‘Beide wateren worden intensief gebruikt om te zwemmen. De maatschappelijke onrust over het vervuilde zwemwater is groot.’

Ook noemt het gemeentebestuur de vervuiling van volkstuinen en de (onderzoeks)kosten die de gemeente maakte en gaat maken als gevolg van de PFAS-verontreiniging.

‘Waarom is hiervoor gekozen?’
Raadslid Remco de Boer (D66) vroeg afgelopen week wethouder Marten Japenga naar de strategie achter deze uitnodiging. “Is het de bedoeling om de afhandeling van de kosten buiten de rechter om te regelen? Zo ja, waarom is daarvoor gekozen?”

De wethouder beloofde deze week onder meer hierover een brief naar de raadsleden te sturen. “We hebben de reactie van de bedrijven op onze brief ook binnen. Die bestuderen we nu nog.”

Geurt Mouthaan

Redacteur/fotograaf van Het Kontakt-Alblasserwaard en Het Kontakt-Klaroen.nl. Daarnaast actief voor de magazines van Kontakt Mediapartners.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Harry en Cora van der Elst in hun winkel aan de Plantageweg.
Zakelijk 5 uur geleden
Malibu Damesmode stopt ermee: ‘Heel jammer voor het dorp’
De overhandiging van de cheque.
Nieuws 6 uur geleden
Knotgroep schenkt 4000 euro aan restauratie Tiendwegse Molen in Hardinxveld
Afbeelding
Nieuws 6 uur geleden
FitFestival voor 60-plussers luidt zomerprogramma in Papendrecht in
Dames B van DES'72.
Sport 6 uur geleden
Dames B van DES’72 pakt kampioenschap op eigen veld

Advertenties uit de krant

Sportpark Souburgh.
Nieuws 7 uur geleden
Progressief Molenlanden over vv De Alblas: ‘We mogen deze mooie vereniging niet loslaten’
Afbeelding
Nieuws 8 uur geleden
Benefietconcert met samenzang in Papendrecht voor Woord & Daad
Kjeld Suurland na het behalen van zijn startbewijs voor het WK.
Sport 9 uur geleden
Voormalige Papendrechter Kjeld Suurland naar WK Ironman in Hawaï na knappe prestatie in Hamburg
Musical Souvenir.
Nieuws 9 uur geleden
Musical Souvenir neemt publiek mee op tropische muzikale reis in Landvast
Afbeelding
Nieuws 9 uur geleden
Papendrecht G1 pakt zilver op eigen jubileumtoernooi

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen