• Amber van Hees met het bot, ongeveer op de plek waar ze het gevonden heeft.
• Amber van Hees met het bot, ongeveer op de plek waar ze het gevonden heeft. Foto: Bert Bons

Amber van Hees (15) vindt mammoetbot in Papendrecht

Algemeen

PAPENDRECHT • De vijftienjarige Amber van Hees uit de Pootstraat in Papendrecht heeft onlangs bij haar in de straat een mammoetbot van minimaal 50.000 jaar oud gevonden.

“Ik was met een paar kinderen aan het spelen in onze straat, die ze aan het ophogen zijn, toen ik het bij een hoop afval zag liggen”, vertelt Amber. “Ik dacht, zó rond, dat bestaat niet. Ik dacht eerst dat het een kogel was, maar die zijn eigenlijk nooit van steen. Er zaten ook allemaal gaatjes in, dus het moest iets anders zijn.”

Naturalis
Nadat ze samen met haar moeder tevergeefs op internet gezocht had naar wat het zou kunnen zijn, besloot ze een foto van het voorwerp op te sturen naar de experts van natuurhistorisch museum Naturalis in Leiden. Daar hadden ze Amber in het verleden weleens meer geholpen met het identificeren van de kaak van een snoek. Amber houdt enorm van het zoeken naar bijzondere voorwerpen en heeft inmiddels een hele verzameling.

“We kregen een paar weken later bericht van Naturalis dat het om een echt mammoetbot ging”, vervolgt Amber. “Helemaal versteend. Ze noemden het een geweldige vondst en een knots van een exemplaar. Het is de kogel van een heupbot van de dij van een mammoet.” Ook haar leerkracht biologie op De Lage Waard aan de Keizerweg vond het bot ‘cool’.

Ophogen
Het is helaas niet duidelijk of het mammoetbot echt uit Papendrecht komt. Het kan ook mee gekomen zijn met het ophoogzand, dat veel gebruikt wordt bij Amber in de wijk. De straten en tuinen worden opgehoogd. Op sommige plekken moet 40 tot 75 centimeter opgehoogd worden, waardoor er veel zand de wijk ingereden wordt.

Amber heeft het bot gevonden in haar straat, maar dan om de hoek waar alles inmiddels opgehoogd is. Ze kan niet wachten tot de straat bij haar voor de deur open gaat, want misschien vindt ze dan nog wel meer bijzondere dingen.

Ook haar moeder kan niet wachten tot het werk gaat beginnen. “Het werk is nu al een paar keer uitgesteld, we zitten daardoor nu al een paar jaar in de rommel. Het zou fijn zijn als het nu snel aangepakt kan worden!”

Bert Bons

Redactiecoördinator van Het Kontakt-Alblasserwaard en Het Kontakt-Klaroen.nl

Laatste nieuws

Christian Verwoerd wordt begeleid door een drummer en saxofonist.
Nieuws 34 minuten geleden
Zanger en spreker Christian Verwoerd spreekt over hoop tijdens ‘1 voor 1 dienst’
Afbeelding van de Natuurroute in Papendrecht.
Nieuws 6 uur geleden
Ontdek de natuur van Papendrecht met nieuwe gratis wandel- en fietsroute
Afbeelding
Nieuws 6 uur geleden
Geen schapen op droge dijken: oproep Waterschap aan schapenhouders
De kandidaten wonen beide buiten Papendrecht, de raad wordt daarom voorgesteld om hen ontheffing te verlenen van het vereiste van ingezetenschap.
Nieuws 18 uur geleden
Kees van der Duijn Schouten en Steven van Die voorgedragen als wethouder Papendrecht

Advertenties uit de krant

De deelnemers aan de ‘zonsverduistering-wandeling’ tijdens de waarneming.
Nieuws 12 aug, 21:34
Zonsverduistering zet regio even in de schemer: bijzondere gebeurtenis door velen waargenomen
Afbeelding
112 12 aug, 15:57
27 niet-ingeschreven bewoners gevonden bij woningcontroles in Papendrecht
Beweegfestijn op het Raadhuisplein.
Nieuws 12 aug, 15:53
Beweegfestijn op het Raadhuisplein in Alblasserdam: hitte, dansen en veel gezelligheid
Seniorenorkest De Wipmolen.
Nieuws 11 aug, 09:18
Optreden seniorenorkest De Wipmolen verzet wegens hitte
Afbeelding ter illustratie.
Nieuws 11 aug, 08:26
Uitgestelde Wingerdse Pijl gaat alsnog door op 29 augustus

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen