Bemensing op stemlocaties in Papendrecht ‘hele klus’
Algemeen
200
keer gelezen
PAPENDRECHT • Het stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen, die in maart volgend jaar gehouden zullen worden, levert logistieke problemen op voor de gemeente Papendrecht.
Dat vertelde burgemeester Aart-Jan Moerkerke tijdens de raadsvergadering van donderdagavond 10 december na vragen daarover van de fractie van D66.
Moerkerke: “Het is een karwei van de jewelste om alles voor elkaar te krijgen.” De gemeente heeft zestien locaties waar in maart drie dagen lang gestemd kan worden en is nog in gesprek over twee andere plekken. Het is de bedoeling dat alle locaties goed toegankelijk zijn voor mensen met een beperking. “Als dat niet lukt, dan melden we dat op de stempassen die opgestuurd worden.”
Verder meldde burgemeester Moerkerke dat vooral de bemensing op de stemlocaties een klus is. “We hebben nu nog niet genoeg mensen. Het is een uitdaging”, aldus Moerkerke. Trijntje van Es (D66) riep iedereen op om in de eigen omgeving te kijken en na te vragen of mensen willen helpen.