
Geen 113-borden op de Merwedebrug, Altena en Gorinchem zoeken alternatief
NieuwsAltena - Voorlopig komen er geen 113-borden op de Merwedebrug. Rijkswaterstaat heeft geen toestemming gegeven om de borden op de brug zelf te plaatsen. De gemeente Altena onderzoekt daarom samen met de gemeente Gorinchem en Stichting 113 andere mogelijkheden.
De gemeenteraad van Altena nam in maart een motie aan waarin het college wordt opgeroepen om definitief 113-borden bij de Merwedebrug te plaatsen. De borden zijn onderdeel van de bredere aanpak van de gemeente op het gebied van suïcidepreventie.
Op 31 augustus overlegde Altena met Rijkswaterstaat over de mogelijkheden. Daaruit bleek dat plaatsing op de brug niet wordt toegestaan. Rijkswaterstaat wil wel meedenken over plaatsing van de borden langs de fietspaden richting de Merwedebrug.
Onderzoek naar locaties
De gemeente Altena gaat de komende tijd samen met Gorinchem en Stichting 113 op zoek naar geschikte locaties. Daarbij wordt gekeken naar de uitgangspunten van Stichting 113. Als een mogelijke locatie op grond van Rijkswaterstaat ligt, moet ook aan de voorwaarden van Rijkswaterstaat worden voldaan.
Volgens de gemeente moeten de alternatieve locaties aansluiten bij het doel van de oorspronkelijke motie. De borden moeten zichtbaar onderdeel blijven van de gemeentelijke aanpak van suïcidepreventie.
Plaatsing mogelijk eind 2026
Zodra een geschikte locatie is gevonden, wordt het voorstel waar nodig voorgelegd aan Rijkswaterstaat. Als daarvoor toestemming wordt gegeven, wil de gemeente de 113-borden in het vierde kwartaal van 2026 plaatsen.





















