
Bouw Hart van Almkerk nog dit jaar van start: ‘Jong en oud zal zich thuis voelen’
NieuwsALMKERK • In de week van 11 november gaat de bouw van het multifunctionele Hart van Almkerk van start. Gestart wordt met het boren van bronnen voor het gesloten bodemenergiesysteem van het nieuwe gebouw. In diverse fases van boren, graven en heien op de plaats waar eens ’t Verlaat stond, wordt een fundament gelegd.
Het nieuwe gebouw zal over anderhalf jaar gereed zijn. Het Hart van Almkerk zal een sociale functie krijgen voor jong en oud. Hier zullen kinderen naar school gaan, en opvang krijgen als de ouders werken.
Inwoners zullen elkaar treffen, bijvoorbeeld in het afhaalpunt van de bibliotheek. De toekomstige gebruikers van deze nieuwe brede school, zijn nauw betrokken bij de plannen van de gemeente.
Alles in huis
Het multifunctionele gebouw verschijnt de komende maanden op de plek waar ooit ’t Verlaat stond. Vele inwoners, jong en oud, hebben daar sportieve en sociale herinneringen aan. Die functies gaat het Hart van Almkerk ook weer vervullen. Van school tot sport, van opvang tot ondersteuning: het heeft alles in huis.
“Gebouwen van de gemeente moeten toegankelijk zijn voor iedereen. Iedere inwoner van jong tot oud zal zich thuis voelen in Het Hart van Almkerk. Dat geeft ruimte aan ontwikkeling van talent en dat maakt onderdeel uit van een vitaal Altena”, zegt wethouder Shah Sheikkariem.
Wethouder Wendy van Ooijen benadrukt dat een veilige en gezonde leef- en leeromgeving voor kinderen de beste investering in de toekomst is. “Het Hart van Almkerk wordt een multifunctioneel gebouw waar jong en oud zich thuis voelen. Naast de scholen De Almgaard en d’Uylenborch zal ook kinderopvang Hoppas zich hier vestigen. Met de GGD, het consultatiebureau, logopedie, een psychologenpraktijk en de bibliotheek, biedt het veel voor jong en oud.”
Heien voor fundering
De planning is dat aannemer Tankens in de week van 16 december start met heien. Dat proces is belangrijk voor een stevige en veilige fundering van het gebouw. Voor de veiligheid in Almkerk is er onder andere een route voorgeschreven voor het bouwverkeer.
Zodra het fundament gereed is, staat er een feestelijk moment gepland in januari. Iedereen die betrokken is, zal daarvoor worden uitgenodigd.
‘Meer dan een ontwerp van stenen’
‘Een gebouw is meer dan een ontwerp van stenen. Het gaat pas leven als iedereen er samen komt. In alle fases hebben betrokkenen in de breedste zin meegedacht’, laat de gemeente Altena weten.
‘De scholen en Hoppas praten binnenkort verder met de gemeente over de verdere invulling van hun nieuwe leeromgeving en de feestelijke start.’























