
Nieuwe directeur wil bibliotheek in Altena laten groeien: ‘Veel meer dan een plek met boeken’
NieuwsAltena - Renate Giesbers is een maand geleden begonnen als directeur-bestuurder van Bibliotheek CultuurPuntAltena. Ze bracht haar eerste weken door met kennismaken en kijkt nu uit naar de toekomst van de bibliotheek in de regio.
De eerste weken stonden voor Giesbers vooral in het teken van luisteren. Ze maakte kennis met medewerkers, vrijwilligers, de gemeente en partners. “Ik vind het belangrijk om eerst goed te luisteren en te ontdekken wat er leeft”, zegt Giesbers.
“De bibliotheek maak je samen. Juist door verbinding te zoeken met inwoners, organisaties, bedrijven en collega’s kunnen we bouwen aan de bibliotheek die past bij Altena en die past bij de toekomst.”
Brede achtergrond
Giesbers heeft een achtergrond in het bedrijfsleven en zes jaar ervaring in de bibliotheeksector. Ze ziet de bibliotheek als een plek waar inwoners kunnen lezen, leren, vragen stellen of gewoon binnenlopen. Ook de gebiedsontwikkelingen rondom De Werf ziet ze als kans.
Eerder was ze betrokken bij de herinrichting van een bibliotheek in een multifunctioneel centrum in Hendrik-Ido-Ambacht. “De bibliotheek is veel meer dan een plek met boeken. Het is een plek waar mensen elkaar ontmoeten en altijd iets te ontdekken valt”, aldus Giesbers.
Meer dan boeken
Giesbers nodigt inwoners van Altena uit om eens binnen te lopen. De bibliotheek heeft vestigingen in Werkendam, Wijk en Aalburg en Woudrichem, en een servicepunt in Nieuwendijk.
“Steeds meer mensen weten de bibliotheek te vinden. Toch denken veel mensen bij de bibliotheek nog vooral aan boeken en lezen. Terwijl we er voor de inwoners van Altena op veel meer manieren zijn”, zegt Giesbers.
Zo helpt de bibliotheek bij het gebruik van digitale middelen en biedt ze activiteiten rond verhalen, muziek, voorstellingen, kunst en creativiteit. “Maak gerust een praatje met onze medewerkers of drink een kop koffie of thee aan onze leestafels. Je bent van harte welkom!”
Samenwerken aan de toekomst
Giesbers wil de komende tijd verder kennismaken met inwoners en samenwerkingspartners. “Ik kijk uit naar een goede samenwerking met de gemeenteraad om samen verder te bouwen aan een bibliotheek die van waarde is voor Altena. Nu en in de toekomst.”
Ze sluit af met wat haar drijft: “Ik krijg energie van nieuwe ideeën en van wat we met, voor en door elkaar kunnen betekenen voor inwoners van Altena. Daar ligt voor mij echt de kracht van de bibliotheek.”




















