• De broers Noorloos.
• De broers Noorloos. Foto: Bart Stoutjesdijk

Kees, Dikkie en Dennis Noorloos zijn al jaren vrijwilliger bij Streekdagen: ‘Het is een traditie’

Nieuws Streekdagen Meeuwen 3.188 keer gelezen

HANK/MEEUWEN • De Streekdagen kunnen niet zonder vrijwilligers. De broers Kees, Dikkie en Dennis Noorloos, die een akkerbouw- en melkgeitenbedrijf runnen in Hank, zijn mannen die graag de handen uit de mouwen steken voor de Stichting Landbouw-festiviteiten Land van Heusden en Altena (SLF).

“We weten niet precies hoe lang we al meehelpen, maar Dikkie is in ieder geval degene die het langst betrokken is”, vertelt Kees Noorloos (52), die optreedt als woordvoerder van het trio. “Waarschijnlijk al wel twintig jaar. We zijn destijds begonnen bij IVECO in Almkerk.” 

Voor Kees, Dikkie en Dennis zijn de Streekdagen altijd een welkome vorm van ontspanning geweest. “We gingen er altijd al naartoe en uiteindelijk eindigden we met helpen bij het opruimen”, haalt Kees herinneringen op en noemt zo de start van hun vrijwilligerswerk. Door het meehelpen rolde het drietal er dus in en behoren ze al jaren tot de vaste kern van vrijwilligers.

Zesduizend man op vrijdagavond
Opbouwen en ook weer het afbouwen hebben ze als hoofdtaak. “We doen alle noodzakelijke werkzaamheden op dat gebied. Dat kan zijn hekken plaatsen, stroomkabels uitrollen tot gedeelten van het terrein afbakenen voor het parkeren en de marktkramen”, somt Kees Noorloos wat werkzaamheden op.

“Op vrijdagavond helpen we meestal ook bij de beveiliging, aangezien het dan het drukst is. Tussen 18.00 en 24.00 uur komen er soms wel zesduizend mensen.” Het vergt allemaal veel tijd. Twee weken van tevoren wordt er al een aanvang gemaakt met het in gereedheid brengen van het terrein. Het afbreken duurt wel tot de woensdag na het evenement.  

‘Je blijft ervoor thuis’
Vrijwilliger zijn en ook gelijk genieten van het evenement gaan bij de drie broers hand in hand. “Het is er heel gezellig. Je ontmoet collega’s, mensen uit dezelfde sector. Het is ook voor ons een evenement waar we de vakantie voor verzetten. Je blijft er voor thuis. We zouden het niet graag missen.” 

De aanzet tot de Streekdagen in Almkerk kwam van de gebroeders Van Breugel weet Kees Noorloos nog wel. “Daarna vonden ze plaats op verschillende locaties in Almkerk, en sinds 2016 zijn we op het terrein in Meeuwen. De verhuizing naar Meeuwen was een verstandige zet. In Almkerk werd het te krap en voelden we ons wat beperkt. In Meeuwen is er veel meer ruimte en kunnen we alles op één terrein kwijt. Dat maakt het ook veel overzichtelijker.”

Traditie
Als vrijwilliger volgen ze elk jaar een draaiboek. “Maar soms verloopt het toch anders en moeten we aanpassingen doen”, weet woordvoerder Kees uit ervaring. De familie Noorloos hoopt nog vele jaren bij te dragen aan het succes van het evenement. “Het is een traditie en altijd heel gezellig”, besluit Kees, die eraan toevoegt dat nieuwe vrijwilligers altijd welkom zijn.  

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De onthulling van het herstelde monument.
Nieuws 12 uur geleden
Beschadigd oorlogsmonument in Werkendam na maanden restauratie weer onthuld
Parking spot in parking lot.
Nieuws 17 uur geleden
Tekort aan parkeerplaatsen in Altena: bewoners melden al jaren problemen en VVA stelt vragen
Beeld ter illustratie.
Nieuws 18 uur geleden
Ontdek de regio te voet of op de fiets: beleef Altena als toerist in eigen streek
De omleidingskaart
Nieuws 19 uur geleden
A27 wekenlang deels dicht in mei: dit betekent het voor Altena

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 19 uur geleden
Minder kiezers, zelfde uitkomst: herstemming verandert weinig in Gorinchem
Afbeelding
update 29 apr, 10:30
Politie valt woning binnen in Andel: wapens, handgranaten en munitie aangetroffen
Iris Koek (nummer 11) in actie voor Sliedrecht Sport.
Sport 28 apr, 16:30
Werkendamse Iris Koek (22) won met Sliedrecht Sport de beker en gaat nu diep voor de landstitel
Afbeelding
Nieuws 27 apr, 16:38
Twaalfde editie van ‘Yoga voor Altena’ levert recordbedrag op voor belevingstuin in Dussen
Afbeelding
foto’s en video 27 apr, 14:29
Zeepkistenrace zorgt voor spektakel in Giessen tijdens Koningsdag

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen