Afbeelding
Foto: Stock

Groentech Festival brengt jongeren en groene bedrijven samen in Schelluinen

Zakelijk

Schelluinen - Het Groentech Festival vindt op 1 en 2 juli voor de derde keer plaats bij Onze Ruimte in Schelluinen. Het evenement brengt scholieren en bedrijven uit de groene sector samen om jongeren kennis te laten maken met innovatieve technologieën en beroepen.

Het festival wijkt bewust af van het traditionele model van presentaties en informatiekramen. Scholieren uit het tweede jaar gaan aan de slag met praktische opdrachten: ze besturen kranen, programmeren robots, bouwen groene daken, doen bodemonderzoek en werken met lasers en GPS-materiaal. Het draait om hands-on ervaring met technologieën die de groene sector nu al inzet.

Grote namen uit de regio aanwezig

Bedrijven als Lely, De Kuiper Groep, Wallaard en Collectief AV zijn dit jaar aanwezig. Zij presenteren hun innovaties en beroepen aan de jongeren en maken zo vroeg kennis met de nieuwe generatie vakmensen. Het festival richt zich op de sectoren techniek, logistiek, voedselproductie en teelt.

Het Groentech Festival is een initiatief van i-lab, Eye for Nature en Yuverta. De organisatie wil met het evenement de instroom naar groene en technische beroepsopleidingen vergroten en daarmee de regionale arbeidsmarkt structureel versterken.

Het festival is op 1 en 2 juli 2026 te bezoeken bij Onze Ruimte in Schelluinen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Eggink: ‘Geloven hoeft niet iets te zijn wat je zeker weet’.
Nieuws 35 minuten geleden
Nieuwe dominee Giessenburg wil op zoek naar kwetsbaarheid in de kerk
Afbeelding
Zakelijk 1 uur geleden
Groentech Festival brengt jongeren en groene bedrijven samen in Schelluinen
Afbeelding
Nieuws 1 uur geleden
Tien jaar Buurtgezinnen in Molenlanden: ‘Een extra appeltje schillen was geen moeite’
Afbeelding
Nieuws 2 uur geleden
Hond in de klas op De Fakkel in Goudriaan leert kinderen omgaan met dieren

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 2 uur geleden
Derde editie Groentech Festival: jongeren en innovatieve bedrijven bouwen in Schelluinen aan groene toekomst
Afbeelding
112 18 uur geleden
Hoofdrijbaan A27 bij knooppunt Gorinchem afgesloten na ongeluk
Eén van de spandoeken als protest tegen de komst van een azc in Hoogblokland.
Nieuws 20 uur geleden
Geen inwonersbijeenkomst azc Hoogblokland. Maar gemeente stelt: ‘Dit betekent niet dat we geen oog hebben voor wat er leeft’
De ingebruikname van de nieuwe tankautospuit.
Nieuws 20 uur geleden
Brandweer Giessenburg krijgt na zestien jaar nieuwe tankautospuit
De schade ontstond rondom de wedstrijd SteDoCo - FC 's-Gravenzande (3-1).
Nieuws 20 uur geleden
13.500 euro aan schade bij SteDoCo door vuurwerk tijdens nacompetitie, supporters FC ‘s-Gravenzande aansprakelijk gesteld

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen